379 Deze fout wij zullen dat hieronder nog zien deed zijn invloed gevoelen. Wat het operatieplan aangaat, werd dit aldus ongeveer uitgelegd. De vijand moet van West (Biloeï) naar Zuid- Oost van Noord Ka- joe-lelinaar Zuid, en uit Kliëeng en Lamkrakgedreven worden naar de Zuidwaarts van Lamkrak gelegene sawahvlakte. Daar zou de kolonne Demmeni in positie staan om hem in die vlakte te mi- trailleeren, waartoe de Artillerie van Biloel-Zuid met haar ver dragend geschut zou medewerken, wanneer zulks" (zie officieel verslag) „kon geschieden met volkomen zekerheid van de eigen troepen niet te raken". In verband met deze uitlegging werd door den Luitenant-Kolonel Godin bepaald, dat hij met 4 kompagniën Kliëeng eu Lamkrak zou zuiveren; voorzeker geene gemakkelijke taak. In de kampongs kon hij geene Artillerie gebruiken; terwijl deze bij de kolonne Dem meni zoo uitstekend van pas kon komen. 'tWas van hem dus goed gezien om de halve batterij geheel bij die kolonne te voegen, die zich naar de zijde van Longidus in zuidelijke richting, zou bewegen. Yoor de marschrichting dezer kolonne., in recht zuidelijke richting van uit Anagaloeëng door Sibrehbestond echter dit bezwaar, dat aan de rivier een groot aantal versterkingen lagdie men dan moest voorbijgaan; maar nog kwam er bij, dat het terrein tusschen de mesigit Sibreh en de rivier onbegaanbaar genoemd werd door de gidsen; er lagen zoovele zoogenaamde karbouwen bladeren. Daarom werd vastgesteld, dat de kolonne Demmeni zou gaan over de kleine sawahdoor Sibrehen op de droge sawah te Longi zou deboucheeren en positie houdenterwijl Godin, in vereeniging met de kolonne Tersteege, Lamkrak moest zuiveren. Het was te vermoeden, dat de kolonne Demmeni in Sibreh wel veel tegenstand zou ondervinden, en zelfs vermeende deze hoofd officier dat 't niet onmogelijk zou zijndat hij den pasar Longi zou moeten in bezit nemen, hetgeen hij echter beweerde, niet van overwegend bezwaar te zijn, omdat hij toch direct in de vlakte kon De Luitenant-Kolonel Godin was belast met de samenstelling en indeeling der kolonnes van MontasikAnagaloeëng (zie officieel verslag).

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 387