380 deboucheeren, om zijne plaats' voor de algomeene beweging in te nemen. Yan de band'elingen der kompagniën van de kolonne Godin hing dus veef af; die zouden een hardnekkigen strijd hebben in den kampong. Zien wij thans hoe de uitvoering was. Deze wordt in het officieel verslag aldus beschreven De kolonne Tersteege rukte te vier uur van Lambaroe op. Om vijf uur was de goheele troep op de sawah bezuiden Kaijoe-Leh gedebou- cheerd, waarna in Z. Z. O. rigting word doorgemarscheerd. Ongeveer te half zes uur werd positie genomen westwaarts van kampong Lamgoe, een onderdeel van kampong Lamkrah. Hier werd de kolonne aanvankelijk ligt, doch weldra zeer hevig uit don voorliggenden kampongrand vooral uit het Z. O. beschoten. In korten tijd sneuvelde hier een Europeesch onderofficier der artillerie, terwijl twee Europeesche fuseliers zwaar en een Europeesch en een Am- boineesch fuselier ligt werden gewond. Door het steeds heviger wordende vuur uit alle punten yan den voor liggenden kampongrand, dat door een uitstekend gerigt artillerievuur en door een met voorbeeldige kalmte onderhouden infanterievuur niet tot zwijgen kon worden gebracht, kwam men tot de overtuiging, dat dit geen geschikt punt was om in den kampong Lamkrah binnen te dringen; op last van den kolonne-kommandant werd daarom de westelijke uithoek van kampong Lamkrah door de artillerie hevig met granaten beschoten, terwijl tegelijkertijd de kapitein Opscholtens met drie sektiën van zijn kom- pagnie een flank aanval op de vijandelijke stellingen zou doen. Deze flankmarsch, vlug en kalm uitgevoerd en gevolgd door een energieken stormaanval, had de gewenschte uitwerking; de vijand vlugtte overijld en zijn stellingen werden bezet. Gedeeltelijk door den kampongrand marscheerende, gedeeltelijk op de sawah langs den kampong in oostelijke rigting voortrukkende, kwam de kolonne weldra tegenover een uitspringenden hoek van don kampong, waaruit zij hevig beschoten werdde artillerie kwam in batterij en nadat de aanval door kanon- en geweervuur was voorbereid, werd de kom- pagnie Botter aangewezen om den vijand uit zijn stellingen te ver drijven. Juist toen deze kompagnie tot den stormaanval zou overgaan, debou- cheerden ook tivee kompagniën van de kolonne Godin op de saicahblijk baar hadden deze kompagniën zich hetzelfde doel voor den aanval geko zen, en bijna tegelijkertijd werd door de kompagnie Botter en door een

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 388