381 sektio vau de kolonne Godin onder den* l'-n luitenant Willink Ketjen tot den stormaanval overgegaan. Het gelukte de kompagnie Botter, liet eerst in de vérsterkte stelling binnen te dringen, die inmiddels door den vijand, die zich nu van twee kanten bedreigd zag, was verlaten geworden. Door de luitenant-kolonels Tersteege en Godin werd nu de wijze be sproken, waarop de tögt verder zou worden voortgezet. Tengevolge dier bespreking rukte nu de luitenant-kolonel Tersteege met een kompagnie en de luitenant-kolonel Godin met twee kompagniën, op verschillende punten en in verschillende rigtingen marsclieorende, den kampong binnen. Hoewel op enkele punten vrij hevig beschoten, doorkruisten deze kolonnes, zonder noemenswaardigen tegenstand te ontmoeten, dit gedeelte van kam pong Lamkrah in alle rigtingen. Ongeveer tegelijkertijd kwamen beide kolonnes weder op do sawah benoorden kampong Lamkrah te voorschijn. Bijzonder was bij deze doorkruising ook uitgezien naar een geschikte plaats om het bivak voor den nacht te betrekkendoch noch op de kleine open vlakten binnen, noch op de meer uitgestrekte, sawahvlakte bezuiden den kampong werd zulk een plaats aangetroffen, weshalve door den luitenant-kolonel Tersteege bepaald werddat een bivak op de sawah vlakte benoorden kampong Lamkrah zou worden opgezocht. Inmiddels kwam een ordonnance van Lambaroe terug (die derwaarts het borigt van het verrigtte en van de verkregen aanraking tusschen de kolonnes Tersteege en Godin had overgebragt) met orders van den bevelhebber. Ingevolge deze order gaf de luitenant-kolonel Godin 2 kompagnién zijner kolonne aan den luitenant-kolonel Tersteege over en rukte hij zelf met twee kompagniën terug naar de bivaks te Mentasih—Anak-Galoeng, ten einde deze gedurende den nacht niet te veel van troepen ontbloot te laten. Dienovereenkomstig keerde de luitenant-kolonel Godin te ongeveer één uur namiddags met de kompagniën Tramburg en Haaksma naar Men- tasih-West terug, terwijl de kolonne Tersteege, versterkt met de kompag niën de Kroes en Eenhuizen, een voorloopig bivak te Tjot Gloempang betrok. Yan dit bivak werd de kompagnie Opscholtens in Zuid-Westelijke rigting uitgezonden om aanraking te zoeken met de kolonne Vervloet. Terugkeerende, deelde de kapitein Opscholtens mede, dat hij, hoewel de kolonne Yervloet niet ontmoet hebbende, Qen ordonnance van die kolonne

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 389