385 gezonden om de kompagnie de Kroes terug te roepen, waarop naar Anak-Galoeng werd afgemarscheerd. Tegen 10 uur kwam de kolonne hier aan en zond de overste Tersteege de beide kompagniên de Kroes en Eenhuizen naar het bivak Mentasih-West terug, terwijl hij zelf met de beide kompagniên Botter en Opscholtens benevens de sektie artillerie (Beer) het bivak betrok in een opengehakten pinangtuin, Zuid-Oost- waarts van het bestaande bivak Anak-Galoeng, aan de kali Atjeh gelegen. In dit bivak viel in den loop van dezen dag, noch gedurende den nacht iets vermeldenswaardigs voor. De luitenant-kolonel Godin rukte na ontvangst van de door de kom pagnie Gobius overgebragte bevelen te ongeveer acht uur met drie kom pagniên infanterie uit. Naar aanwijzingen der vier bovengenoemde dwangarbeiders marscheerde de kolonne, ondanks den zwaren regen en den glibberigen weg, vrij spoe dig voort in de rigting van Longie zonder iets van den vijand te be speuren en kwam om kwart voor tienen in het bivak Demmeni te Lon gie aan. Aldaar werd vernomen, dat de kompagnie de Lannoij den vo- rigen dag getracht had in de rigting van Lamkrah door te breken, wat echter niet gelukt was wegens het groote aantal versterkingen, dat men had ontmoet. Met het oog hierop en op een aanhoudenden zwaren regen, waardoor het terrein zeer drassig was geworden, besloot de luitenant-kolonel Godin met de kolonne Demmeni langs denzelfden weg naar Mentasih Anak-Ga loeng terug te keeren, dus zonder kampong Lamkrah aan te doen. Dit geschiedde, en zonder door den vijand te worden verontrust, keer de de kolonne Godin Demmeni ten half twaalf uur in het bivak Mentasih- West terug. Wanneer wij nu de kaart voor ons nemen en den Luitenant-Kolonel Tersteege volgendan zien we, dat in 't begin alles zeer goed ging. Hij rukte aan op het Westelijk deel van Lamkrah, ondervond daar tegenstand en zelfs veel tegenstand, blijkbaar uit hetgeen gezegd wordt: „hevig, vuur, steeds heviger wordend vuur uit alle punten, enz.," maar hij liet zich niet weerhouden om meester te worden van dat gedeelte van Lamkrah. 't Was toen/m?/- tien uur's morgens, hetgeen blijkt uit het verslag omtrent de kolonne Godin. Yan af dat oogenblik worden de bewegingen van de nu vereenigde kolonnes minder gelukkig. De beide hoofdofficieren rukken op verschillende punten den kampong binnen, doorkruisen dien en komen, 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 393