A 111 111 388 doorkruising van dit gedeelte westelijk van Lamkrcik. Daardoor is het grootste gedeelte van—ja bijna geheelLamkrak gespaard gebleven. En was het toen reeds tijd om uit te zien naar eene geschikte plaats om het bivak voor den nacht te betrekken? Het was wel zeer tijdig, daarvoor te zorgen. Zien wij thans hoe de kolonne Demmeni marcheerde en wat bij die kolonne voorviel. Ik kan hier, voor de details in de gevechts- vormen, wat meer uitgebreid zijn, omdat ik mij bij die kolonne bevond. Zooals wij in het officieel verslag gezien hebben, rukte deze kolonne eveneens om half 5 uur uit. Zij was samengesteld uit de le, 2° en 4e kompagnie van het 5° bataljon Infanterie, 2 sectiën Artillerie en de noodige ambulance. Reeds vroeger heb ik verhaald, waarom over de kleine sawah tegen Sibreh werd opgerukt. Toen ik met de 2e kompagnie als voorhoede over de kleine sawah marcheerde, onttrok zich juist de laatste kompagnie van de kolonne Godin aan ons gezicht bij het binnenrukken van Klieëng. Eerst op de sawah kon ik uit den flank- marsch overgaan tot de kolonneformatieliet in sectiën links op- marcheeren en gaf aan de linkerguides den grooten boom (zie schets) als richting aan. Zoo rukte ik ongeveer 200 passen voorwaarts er vielen wel eenige schoten op mijne linker flank, maar op te grooten afstand om die te mogen beantwoorden. Ik kreeg toen last, halt te houden; de kolonnekommandant stelde den troep in deze formatië op: A 2C k. 4e k. 1e k. Artillerie dekking. II II

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 396