422 neurssterk één officier en 20 minderen. Aan den voorhoede-kom- mandant worden 6 kavalleristen als ordonnances toegevoegd. De voorhoede zal zich vroegtijdig ten 4 uur 's morgens op den weg door Sibreli opstellenzoodatop een te geven sein van den ko- lonnekommandant, de geheele troep zich terstond in beweging kan stellen. De hoofdtroep staat onder komtnando van den Majoor W. F. Van Vugt en zal zijn samengesteld uit de halve le lcompagnie, de 3e en 4e kompagnie van het 5e bataljon Infanterie, 2 kompag- niën van het lle hataillon, de mortiersectie, ambulance, vivresko- lonne, enz. Naar aanleiding van deze dispositie werd de voorhoede door mij ingedeeld als volgt: Een peloton der 2e kompagnie van het 5e bataljon onder komman- do van den len Luitenant P. J. M. F. Moiling erals voorwacht. Deze had in last om 2 groepen (8 man) op niet meer dan 50 passen vooruit te zenden. Op 150 passen achter de voorwacht volgde de hoofdtroep van de voorhoedebestaande uit een peloton der 2e kom pagnie van het 5e bataljon, onder kommando van den 1™ Luitenant E. Bakkersde Mineurs onder den 2™ Luitenant J. P. Meijerde sectie Artillerie onder kommando van den lon Luitenant H. W. J. Roijenen een peloton der le kompagnie van het 5e bataljon, onder kommando van den len Luitenant F. W. Janitz. Dit peloton werd aangewezen als dekking voor de Artillerie. Hoe de samenstelling van de hoofdmacht waskan ik niet met juistheid opgeven; alleen weet ik, dat de andere halve lekompag nie onder kommando van haren kommandant, Kapitein H. Ooster- wijkaan 't hoofd marcheerde. Des morgens ten half vijf uur ontving ik ordervoorwaarts te gaan. Ik stelde de voorhoede in beweging en volgde den weg door Sibreli over Longi. Ingevolge te voren ontvangen aanwijzing van den kolonnekommandant, rukte ik door tot in de sawah voorbij pasar Longi en nam daar de op hierbij gevoegde schets No. 1 aangegeven ge vechtsformatie aan (fig. a). Ik zond terstond, per bereden ordon- nance, hiervan bericht aan den kolonnekommandantdie mij met denzelfden persoon de order zond om in dezelfde formatie mij 1000 passen verder (oostwaarts) op te stellen (zie schets No. 1, fig. b). O O

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 430