426 Beide kampongs bleven bezet, ieder door ééne kompagnieinfanteriede eerste slechts tijdelijk; kampong Lingam, van waai' men de door ons vermeesterde brug Titi Djamboe over de Kroeng Saban kon bewaken, werd tot tweede etappeplaats bestemd. Van af Reliëng Tjoet was de toestand van den weg en die der sawalis gaandeweg ongunstiger geworden. Zelfs voor infanterie waren de sawahs zeer moeijelijk begaanbaar; de kolonne moest zich in haar geheel over den smallenslecht onderhoudenmodderigen en glibberigen weg bewegen. Tc vergeefs beproefde de artillerie naast den weg in batterij te komen. Slechts door de uiterste krachtsinspanning gelukte het, de stukken voort te slepen. De groote vermoeijenis der troepen in 't algemeen en van de artillerie in 't bijzonder maakte het verder oprukken onmogelijk. Eene groote menigte vijanden, vermoedelijk een lOOtal hoofden sterk, trok in zuide lijke rigting af naar het gebergte. Als aanvoerders van den vijand werden genoemd Imam Longbatali, Nja Oesin van Pagar-Ajer en de Imam van Djeroek. Onze verliezen bedroegen 4 gesneuveldenallen minderenen 28 gewondenn. 1. kapitein R. de Lannoij (ligt), 17 mindere militairen en 10 dwangarbeiders; drie artille- riepaarden waren onbruikbaar geworden, en het paard van den controleur van Langendie de kolonne vergezeldewas dood geschoten. Toekoe Moeda Baid kwam ten 4 ure 's namiddags in het bivak Tjot Basatoei. Na ontvangst van het rapport, waaraan bovenstaande bijzonderheden grootendeels ontleend zijn, gaf de Bevelhebber den luitenant-kolonel Tersteege in overweging, om bij de verdere operation tegen Indrapoeri niet alleen langs den weg, maar ook in zuidelijke rigting langs de heu vels-eene kolonne naar de Gleh Kambing te doen oprukken. Werddetogt den volgenden dag voortgezet, dan moesten 's namiddags ten 9 ure twee vuurpijlen opgelaten wordenop dat teeken zou de reservekolonue den volgenden dag op marsch gaan tot Tjot Basatoei. De le Luitenant der kavallerie ten Bosch keerde 's namiddags ten 6 ure met de schriftelijke order van den Bevelhebber naar Tjot Basatoei terug. Ten 8 ure 's namiddags werden twee vuurpijlen der kolonnes in Oost- Zuid-Oostelijke rigting waargenomen, en ten 9 ure's namiddags nogmaals twee vuurpijlenhet met den luitenant-kolonel Tersteege afgesproken sein. Daarop kreeg de majoor tan de Pol last, den 24en Maart zoo vroeg

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 434