427 mogelijk met de reservekolonne naar Tjot Basatoei op te rukken en daar positie te nemen. 's Namiddags en in den naeht viel er gedurende eenige uren een zaclite regen. Thans zullen wij zien hoe de tocht naar Indrapoeri plaats had, hoe de mesigit werd genomen en bezet en op het vóór- en omliggend terrein werd positie genomen. In het officieel verslag lezen wij er dit van "Woensdag 2G Maart. Yan den kommandant der le kolouneluitenant- kolonel Tersteegewerd een ander rapport ontvangen omtrent de verrig- tingen der 1" en 2= kolonne op den 24sten dezer, dat in hoofdzaak het volgende inhield: Ten 64 ure 's voormiddags werd van Tjot Basatoei afgemarcheerd. De 2= kolonne (Godin} had de voorhoede; de hoofd troep bestond uit het 5" bataillon infanterie (le kolonne); de achterhoede uit de 2e kompagnie van het 14' bataillon, bestemd voor de laatste etappe. De voorhoede werd van voren bestookt van uit pasar Bakarioeng en op hare regterflank uit de op een heuvel gelegen kampong Anak-gleh; hij dit vuur werd onder anderen de kapitein de Kroes gev ond. De vijand werd door ons vuur uit de pasar verjaagdterwijl, om het vuur op onze regterflank tot zwijgen te brengen, de 2e kompagnie van het 2e bataillon werd aangewezen, om den vijand van daar te verdrijven en de beweging over de heuvelreeks aan die zijde te volgen. Deze kompagnie had over de 200 voet hooge heuvels een zwaren marschafte leggen, waarbij zij aanhoudend en hevig beschoten werdwaardoor echter slechts 1 Eur. sergeant en 7 Afrikaansche fuseliers gewond werden. Do overige troepen volgden den sultansweg, die zeer slecht en moeije- lijk te begaan waste meer daar de kolonnes op hare linkerflank beschoten werden, vooral uit de kampongs Lamili en Biki. Nadat dit vuur tot zwijgen was gehragt, trok de vijand af in Noord-Oostelijke ngtmgdoch opende zijn vuur op nieuw, toen onze troepen de Gleh Kambing bereikten. De voorhoede werd hevig van de heuvels beschoten. Ten einde dit vuur tot zwijgen te brengen, werd de voortroep met twee stukken geschut in positie gesteld in de kampong Gleh Kambingwaarna het vijandelijk vuur spoedig ophield. De le kompagnie van het 5e bataillonvan den hoofdtroepwerd nu op den heuvel Gleli Kambing met 2 stukken in stelling gebragtvan welk punt zij een plongeerend vuur had op de missigit Indrapoeridie op ongeveer 350 passen aan de overzijde der rivier lag en waaruit door den vijand een goed onderhouden vuur gegeven werd. Inmiddels was de hoofdtroep opgerukt tot kampong Biki, waar op

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 435