439 zoo mogelijk eenige Cavalerie en detachementen der hulpwapens toegevoegd. Maakt zij daarentegen een onderdeel van eene grootere troepenmacht uit, dan worden die wapens gewoonlijk bijeengehouden ter beschikking van den hoogeren bevelhebber (divisie-commandant) Yan daar dan ookdat in de meeste infanterie reglementenin tegen stelling van het onze, bij de Brigadeschool slechts sprake is van zes bataljons Infanterie zonder meer; omdat de brigade de grootste troepenafdeeling vormt, die zonder verbinding met andere wapens zuiver reglementaire oefeningen kan houden. Wij zullen ons eveneens slechts tot de Infanterie bepalen; te meer daar wij hoofdzakelijk wenscken aan te duiden op welke wijze het gevecht in verspreide orde door de le slaglinie der brigade moet worden ingeleid en doorgevoerd. Yooraf zij ons eene uitweiding veroorloofd over de verschillende benamingen, die bij de opstelling en formatie van groote troepenaf- deelingen door schrijvers of in reglementen gebezigd worden, en wel eens aanleiding tot misverstand gevenomdat ze niet altijd op dezeifde onderdeelen worden toegepast. In onze Linieschool wordt gesproken van voorste en achterste linie. De' voorste linie ontwikkelt zich verder in tiraïlleurlmiesoutienlinie en hoofdtroep; de achterste linie zondert soms nog eene reserve af. Alsdan is de-Infanterie der brigade reeds in 5 liniën opgesteld.' Nu haspelt de „Tirailleurschool echter allerlei dooreen. Zoo bijv. wordt op bladz. 46 de vereenigde tirailleur- eu soutienliniën „voorbedachtelijk de liniegenoemd. Alsof dit de zaak duidelijker maakt. In 58 komt het woord slaglinie voor, dat wij in de Linieschool niet aantreffen. 59 spreekt van eene algemeene gevechtsreserve"terwijl de Linieschool haar de achterste linienoemt. Daarentegen wordt iu 8 der Linieschool van eene vooruitgeschoven tirailleurlinie gesproken, nadat vooraf de formatie van 95 der Bataljonsschool is voorgeschreven, die er niet mede overeenkomt.' Naar eenheid zoekt men in ons reglement te vergeefs. Yolgens de Fransche Brigadeschool is eigenlijk de infanterie-di- visie van 12 bataljons de slageenheid (l'unité de bataille) en heeft Bij het Nederlandsche leger vormen de 4 veldbataljons van een regiment Infan terie eene brigade in de divisie; de kolonel is dan brigadecommandant. Ook daar is dus de Linieschool in strijd met de iverkelijkheid.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 447