DE TRANSPORTSCHEPEN INDISCHE E E G-EIR, Gaf Monitor een algemeen overzicht van de wenschelijkheid van het bezit eener eigene transportvloot voor het Indische leger, het hoofdstuk, gewijd aan het ziekenvervoer per stoomer Sindoro, voor komende in afl. 9, jaargang 1879, van dit tijdschrift, toont ons, al thans wat dit voornaam onderdeel aan het transportwezen aangaat, op nieuw de dringende noodzakelijkheid daarvan aan. Daar het ech ter thans reeds ruim twee jaar geleden is, dat Monitor met zooveel juistheid en aandrang zijn betoog leverde, maar er sinds dien tijd echter nog niets tot verwezenlijking van het betoogde onderwerp tot stand kwam, blijkt het noodig, dringend noodig, bij voortduring dat on derwerp aan te roeren, opdat het eindelijk moge gelukken, de aan dacht er op te vestigen. De door Monitor gevolgde bewijstrant is zóó alleszins juist en overtuigend, zij leert ons zóó duidelijk het gebrekkige van het transportwezen kennen, voornamelijk van de tweede expeditie naar Atjeliwaarbij zeker de gunstigste voorberei ding is voorafgegaan, die ooit voor eenige overzeesche expeditie denk baar is, dat wij het toen niet noodzakelijk achtten, verder de diepte van de wond te peilen, waarop Monitor zoo krachtig den vinger had gelegd. Toch hielden en houden wij ons nog overtuigd, dat Moni tor verschoonend is te werk gegaan, en zijne kritiek niet die scherpte heeft gegeven, waartoe hij, volgens onze meening, de noodige gege vens moest bezitten. Vruchteloos bleek echter zijne roepstem, en ten slotte blijft er dus niets anders over dan op het aanbeeld te blijven voortslaan. Dat het gebruik der oorlogsmarine voor militaire transportdienst ondoelmatig is, achten wij door Monitor afdoende bewezen. Dat in VOOR HET

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 44