443 volle sterkte te houden. Doch er blijft dau nog altijd eene com pagnie van den hoofdtroep beschikbaar, die tegen het naderen van de beslissing in de tirailleur linie komt, hetzij om alles tot den stormaanval mede te sleepen, hetzij om den stormenden vijand een dam te bieden. Yoor die laatste compagnie is dan echter geene voldoende plaats in de linie; want rekent men, dat ieder man 0.75 M. front noodig heeft om zijn geweer behoorlijk te behandelen, dan verkrijgt men voor 3 x 120 man reeds eene frontbreedte van 270 M.het bataljon heeft dan zijner sterkte verloren. 2 Door het achtereenvolgend inschuiven van de soutien-com pagnie en van eene compagnie des hoofdtroeps tusschen de tirail leurs, geraken de manschappen van drie compagnieën door elkan der. Dit wordt reeds eenigszins minder, als de twee voorste com pagnieën elk voor de helft in de tirailleur- en soutienliniën zijn ge plaatst, maar zoodra een gedeelte van den hoofdtroep ter verster- king inschuiftworden toch weer twee compagnieën dooreenge- mengd. Y oor een Indisch bataljon komt daarbij nog de verschil lende landaarden der compagnieën in rekening. In aflevering 2 van dezen jaargang deelden wij eenige beschouwingen over dat dooreengeraken van troepen mede. "Wij staan de meening voor, dat men het dooreengeraken van verschillende compagnieën zoolang mogelijk vermijden moet en door eene goede formatie ook vermijden lean. Eerst op het oogenblik van de beslissing, als reserve-afdee- lingen te hulp snellen naar bedreigde punten of de wankelende aanvalslinie vooruit moeten helpen, zal het niet meer te voorkomen zijn; maai ook dan nog zouden wij die reservetroepen, in sectiën of pelotons bijeen, als zwermen door officieren aangevoerd, laten in schuiven. 3°. In 1 der Linieschool staat voorgeschreven: „Van een even aantal bataljons worden er i.i heide liniën evenveel opgesteld; van een oneven getal wordt de grootste helft in de voorste linie geplaatst, tenzij een bataljon in reserve wordt gehouden." Hieruit kan dus als grondregel worden afgeleid, dat de tweede linie dezelfde sterkte als de voorste moet hebben, en dat eene derde slaglinie niet altijd De Prutsen verloren bij Königgratz Jr; de Duitschers bij Worth _V, bij Bezon- ville hunner sterkte.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 451