477 bÜ '1°': openen Tan het geweer en het terugschuiven van den grendel belet wordt, dat de loop A. in de kamer van het geweer achterblijft. Bij het plaatsen van den schietcilinder in den bak van het staartstuk dient er dan ook op gelet te worden, dat de nokken (c) hunne ligplaats behoorlijk hebben ingenomen. Na het schot zalbij het openen van den grendelde schietcilinder dooi den patroontrekker worden teruggetrokken. Mocht door eene of andere oorzaak de loop A. in de kamer van het geweer achterblijven, en dus alleen de sluitdop worden uitgetrokkendan zulllen een paar stooten met de kolf van het geweer op den grond voldoende zijn om het achterge bleven stuk te doen uitvallen; zoo niet, dan brengt men den ontlaadstok in den loop van het geweer en laat dien, met den kop benedenwaarts, loorziclitig tot op den schietcilinder zakken, en slaat met een houten hamer of iets dergelijks op het schroefeinde van den ontlaadstok, om aldus het achtergebleven gedeelte te verwijderen. Die klemming van den schiet cilinder in de kamer van het geweer zal alleen plaats vindenwanneer de kamer of de schietcilinder niet schoon zijn of bramen hebben. Na het uitnemen van den schietcilinder wordt de sluitdop afgenomen en de ledige huls van de Flobert-patroon' verwijderd. Kan het uitnemen niet met de hand geschiedendan maakt men gebruik van een eind stevig messingdraad om de ledige huls uit te stooten. De schietcilinder moet dienon omdoor middel van Flobert-patronen (kleine soort), de rekruten bij de infanterie-korpsen te oefenen in hot richten en mikkenwelke oefeningen in het kampement of in een der localen van de kazerne kunnen gehouden worden, en strekken als voor bereiding tot de schietoefeningen. Het is een hulpmiddel, en naar mijne overtuiging een krachtig hulpmiddel, ook, omdat de rekruut daardoor zijn geweer beter leert behandelen en gebruiken dan tot nu toe het geval is. De handgrepen, de lading, het aanleggen, richten, mikken en aftrek ken kan wanneer de oefeningen goed geleid worden bij het gebruik van den schietcilinder op dezelfde wijze plaats hebben als bij het gebruik van scherpe patronen. Bij de oefeningen zal het wenschelijk zijn, dat de schutter eenige geladen schietcilinders (5 a 10) in den patroonzak in voorraad heeftom ook het snelvuur te kunnen beoefenen. De schietcilinder wordt na opening van den grendel in den bak gelegd, even alsof het eene patroon ware, en daarna wordt de grendel gesloten. Daar Het zal raadzaam zijn, den loop van hot geweer en van den schietcilinder ge durende en na de oefeningen met een vetten lap te reinigen om den aanslag te ver- wijderen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 485