542 kapitaal op ultimo December 1.1ten einde alle verplichtingen jegens de toen aanwezige weduwen en kinderen te kunnen nakomenhebben moeten bedragen 5.180.320. De sterftetafelsin 1872 gebezigd, wijzen echter op eene grootere sterfte dan die, welke werkelijk plaats heeft, 't Verschil is waarschijnlijk zeer aanmerkelijk, en het kapitaal van 5.180.320 is daarom te laag. Het register, bevat tende den ouderdom der weduwen, dat bij die taxatie tot grondslag strektekreeg David ook ter inzage. De gelegenheid om eene sterftetafel van weduwen en kinderen te berekenen, heeft hem derhalve niet ontbroken. Waartoe die sterftetafel? Alleen om door taxatie der ten laste van het fonds loopende pensioenen en onderstanden te be rekenen hoe groot 's fonds kapitaal moet zijnom zonder verdere bijdragen te kunnen voldoen aan de op de instelling rustende ver plichtingen? Slechts gedeeltelijk. Blijkbaar is het doeldat David mot zijne sterftetafel wil bereiken, in de eerste plaats een maatstaf te hebben tot het bepalen der premiënnaarmate van den ouderdom van verzekerden en bevoordeelden. Yan bijdragen door allen voor allen, is bij zijn fonds geene sprake meer. Officier te zijn, zal daar niet voldoende wezen om deelgenoot te worden. Hijdie bij zijn fonds de toekomst der zijnen wenscht te verzekerenzal zich niet alleen, wat betreft verschil in leeftijd, maar ook in andere opzichten moeten onderwerpen aan alle voorwaarden, die voor eene particuliere maatschappij kunnen gesteld worden. Wee hem, die zich aanmeldt, zonder te kunnen bewijzen, dat hij eene goede gezondheid geniet, dat hij geen lichaamsgebrek heeft, hetwelk zijn leven in gevaar stelt; dat hij niet tot eene familie behoort, waarin de gemiddelde levensduur kort is, of erfelijke kwalen heerschen. Hij zal worden afgewezenom komt hij elders niet terecht gebukt te gaan onder het denkbeeld, dat, wordt hij aan de zjjnen door den dood ontrukt, deze, of gebrek zullen lijden, of afhankelijk zullen zijn van de algemeene liefdadigheid! Wee haar, wier echtgenoot, mis schien in eene vlaag van niet te staven krankzinnigheidde hand aan zich zeiven sloeg, of sterft tengevolge van een rechterlijk von- De toestand der officieren met natuurlijke kinderen bij het Militair Weduwen- en Weezenfonds. Voorstellen tot verbetering- zijn g-edaan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 550