nis! Het wetboek zal daar zijn om haar te bewijzen, dat de ver zekering van rechtswege is vervallen. Wee ook de weduwen of kin deren van hen, die verzuimden zich tijdig als deelgenoot te laten inschrij ven. Armoede zal hun deel zijn, ook al zal het prestige van den offi ciersstand er door geschokt worden. -„Ieder is zich zeiven het naast;" dat zal de leus zijn bij het nieuwe fonds, en per slot van rekening zal blijken, dat de kameraadschap onder het officierskorps minder groot is dan onder de burger-ambtenaren, die geene klachten aanheffen over het bestaan van een fonds, waarbij minder gelet wordt op 't bijzonder dan op 't algemeen belang, ten gevolge waarvan, voor sommigen, in ver houding tot hunne bijdragen, de kansen op eenmaal te trekken voor dcelen wellicht wat minder groot zijn dan die van anderen. Heeft David wel eens gedacht aan de bezwaren, die zich bij een fonds als dat, hetwelk hij wil oprichten, verzetten tegen het samenstellen van sterf- tetafels, die zekerheid geven, dat niemand bevoorrecht of benadeeld zal worden? Om zooveel mogelijk te zorgen, dat noch te hooge, noch te lage premiën worden betaald, zal men sterftetafels moeten samenstellen I. Wat betreft de actief dienende officieren: a. Yoor hen, die, in Nederland geboren, onder de tropen verblijf hou den b. voor hen, die tusschen de keerkringen geboren werden en daar vertoevendeze, om zeer nauwkeurig te zijn, nog weder verdeeld in twee afdeelingen, waarvan eene voor Kreolen en een voor Kleurlingen c. voor hen, die zich met verlof in Nederland bevinden. II. Wat betreft de te bevoordeelen vrouwen a. Yoor haar, die in Nederland verblijf houden, gesplitst in af zonderlijke afdeelingen, naarmate zij al of niet de koloniën bezoch ten of daar geboren werdenb. voor haar, die in Indië verblijf houdengesplitst in afdeelingen, naarmate zij al of niet binnen de keerkringen werden geboren. III. Wat betreft de weduwen: a. Yoor haar, die in Indië verblijf houden, in twee afdeelin gen, waarvan de eene voor haar, die- in Europaen de andere voor haar, die in Indië zijn geborenb. voor haar, die in Neder land verblijf houden, in drie afdeelingen, namelijk eene voor haar, die in Nederland geboren werden en na een verblijf in Indië daar terugkeereneene voor haar, die in Indië geboren, in Nederland' ver-

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 551