552 Het drijvervlot bestaat uit vijf holle, plaatijzeren cilinders van 0.85 Meter middellijn en 5.50 Meter lengte, met kegelvormige uiteinde, laag 0.75 Meter. Op deze drijvers rusten de dwarsliggers en het dek. De cilinders hebben, voor het benedenste, gedeelte, eene ijzer dikte van -j3^ Engelsche duim overigens bedraagt die dikte, ook voor de kegels, Engelsche duim. Yoor de verbinding dezer platen onderling en voor de verster king der constructie zijn aan de buitenzijde twee langsche strippen, en aan de binnenzijde zes dwarsstrippen van staafijzer, zwaar op Engelsche duim, aangebracht. De cilinders worden in twee helften vervaardigd; voor de ver" binding van deze heeft elke helft aan de open zijde (aan den bin nenkant) eene dwarsstrip van gelijkzijdig hoekijzer van 2 Engelsche duim. Tusschen deze beide dwarsstrippen wordt een plaatijzer van Engelsche duim aangebracht, en daarna beide helften aan elkan der geklonken; hierdoor bestaat elke drijver uit twee waterdichte deelen. Om de evengenoemde klinking te kunnen bewerkstelligen, is, nabij het midden, in elke helft een mangat aangebracht, dat aan den omtrek is versterkt door een aan de buitenzijde opgeklonken rand van 2 op j- Engelsche duim, en gesloten wordt door eene met tapboutjes vast te zetten plaat van Engelsche duim dikte. De kegelvormige uiteinden der cilinders zijn aan deze bevestigd: aan de binnenzijde door de laatste dwarsstrip, aan de buitenzijde door twee beugels van 2-j- op j- Engelsche duim. De eene beugel heeft zoodanigen vorm, dat hij den ankerbalk draagt, en loopt aan de buitenzijde uit in een ring. Deze ringen, welke 1 Engelsche duim dikte hebben, dienen zoowel ter bevestiging van sleeptouwen, als om, bij de samenstelling van het vlot te water, de kantelingen TECHNISCHE BESCHRIJVING. Bij de eerste vier naar Atjeh gezonden vlotten waren de bodemplaten ook van Engelsche duim.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 560