571 dit reglement weinig of geen gebruik yan deze colonneen toch achten wij van de 3 besproken yormen de colonne op het midden als de beste. Onze redenen daarvoor zijn 1°. De colonne op het midden is de beweeglijkste vorm voor het gesloten bataljon. 2°. Zij laat de snelste ontwikkeling toe't zij van de gedeploieerde linie, 't zij van de colonne-linie de compagnieën marcheeren daarbij in colonne naar hare plaatsen. 3°. Ieder compagniescommandant heeft zijne compagnie beter in de handdan wanneer hij vóór zijne ontwikkelde divisie en tusschen den troep in marcheert. 4°. Bovenal echter laat die formatie toe, dat het bataljon onmid dellijk in compagniescolonnes uiteengaat, zonder dat elke afdeeling vooraf van formatie verandertwat bij eene divisiecolonne op halven oi gesloten afstand slechts lastig en tijdroovend geschiedt (Zie 65, Ba- taljonsschool.) Het formeeren der colonne geschiedt volgens 17 of 82 der Bataljonsschool. Wij hebben reeds in ons overzicht van de vreemde reglementen doen uitkomen, dat in DuitschlandFrankrijkEngelandBelgië en Oostenrijk de colonne op het midden (colonnedoubleDoppelcolonne) als rendez-vous-formatie is aangenomen. Met het oog op de voordoelen dezer colonne boven die met division in front, zouden wij het wenschelijk achtendat ons reglement eveneens aan dezen colonnevorm de voorkeur schonk. Door de afdeelingen op 6 pas afstand achter elkander te plaatsenheeft zjj dezelfde geringe diepte als de gesloten divisiecolonne. Op grond hiervan stellen wij voor: „De gesloten colonne op liet midden is de rendez-vous-formatie der Infanterie Behalve op de formatie moeten wij. nog op eene tout in de redactie van 7 der Linieschool wijzen, die aanleiding tot misverstand kan geven. In 2 maakt de Linieschool behoorlijk onderscheid tusschen afstand en tusschenruimte. Door afstand (distantie) verstaat men in de tactiek de opening tusschen twee achter elkanderdoor tusschen ruimte (interval) de opening tusschen twee naast elkander geplaatste afdeelingen. Deze definitiën worden in ons reglement niet streng in het oog gehouden, en 7 der Linieschool zondigt daartegen bijzonder sterk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 579