587 waarop de echelons (tirailleurs, soutiens en reserve) achter elkander blijvendat de afstand, waarop die formatie zal moeten worden aan genomen, afhankelijk is van de vuuruitwerking des vijands, welke op hare beurt grootendeels afhangt van het terrein. Binnen de grenzen van het geweervuur is de vorm der brigade dus reeds belangrijk gewijzigd geworden 1°. Heeft de eigenlijke gevechtslinie zich langzamerhand in 3 echelous ontwikkeldtirailleurlinie, soutienlinie en compagniesreserven. Afstanden 100 M. 2°. Volgen op 200 M. als 4° echelon de bataljonsreserven; zoo lang mogelijk in compagniescolonne; later in linie ontwikkeld met intervallen tusschen de sectiën. 3°. Zijn de speciale reserven in compagniescolonnen met zulke groote intervallen en afstanden vaneengegaan, als slechts met do eischen der leiding ka.n overeengebracht worden. Zij moeten den normalen afstand van de le slaglinie onderhouden (100 a 300 M.) 4°. Heeft zich de algemeene reserve eveneens in compagniesco lonnen met deploiemsntsintervallen moeten ontwikkelen of in eene echiquier-formatie op 2 liniën. Afstand 300 a 500 M. Eene oplos sing in kleiner onderdeden dan compagniescolonnen moet aan de 2° en 3® slagliniën niet veroorloofd worden, omdat dit de leiding en het overzicht uiterst bemoeilijken en een te spoedig overgaan in de voorste slaglinie bevorderen zou. Over het vuurgevecht der Infanterie en hare wijze van avanceeren in het geweervuur des vijands hebben wij reeds bij herhaling gesproken. (I. M. T. 1879, afl. X; 1880, afl. II.) Wij zullen dus niet in details van uitvoering treden. In de gevechtslinie spelen de compagnies commandanten de gewichtigste rol Zij regelen het vuurde verster king en het avanceeren der tirailleurlinie zoodanig, dat de aanval op bepaalde punten geconcentreerd wordt. De bataljonscommandant oefent, zoolang hij eene compagnie als bataljonsreserve in handen houdt, een krachtigen invloed op het gevecht van zijn bataljon uit. Hij wake er dus voor, dat die reserve hem niet uit de hand kome. Is een gedeelte der 2e slaglinie eene speciale reserve, onder zijne bevelen gesteld, dan werkt hij daarmede zoo mogelijk op de flank des vijands door langzamerhand zijne gevechtslinie te verlengen en

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 595