592 De Cavalerie blijft zoolang mogelijk vóór het front om dit te dekken, den vijand te verontrusten en zijne pogingen tot verkenning te verij delen. De brigadecommandant tracht de stelling des verdedigers meer en detail te leeren kennen. Maar den uitslag dier verkenningen bepaalt de brigadecommandant of het eerste bataljon der hoofdcolonne zich rechts of links van het voorhoede-bataljon tot het gevecht ontwikkelen moet, waarop dit bataljon uit den marsckvorm onmiddellijk in den gevechtsvorm over gaat. Zoo ontstaat dan van zelf de echelons-formatie. (L. S. 17.) Maar gelang de brigade nu zelfstandig of niet-zelfstandig optreedt, alsmede of zij 3 dan wel 4 bataljons sterk isverschilt de plaatsing en ontwikkeling der volgende bataljons uit de hoofdcolonne. Wij verwijzen daarvoor naar de door ons aangegeven normale gevechts-formatiën. Mocht eene brigade de algemeene reserve van eene grootere troe- penafdeeling uitmakendan gaat zij uit den marscbvorm tot de rendez-vous-stelling over, welke altijd buiten het werkzame artillerie vuur des vijands moet gekozen worden. Eene brigade, wier vooraf aangewezen taak het verdedigen eener voorbereide stelling mocht wezenzal in den regel achter die stelling in bivak geconcentreerd zijnterwijl hare voorposten de stelling bezet houden en het voorliggend terrein doen observeeren. Wordt de nadering des vijands gemeld, dan kunnen aan de rus tende troepen, per bataljon, escadron en batterij, alarm-plaatsen en, per brigade, rendez-vous-stellingen worden aangewezenof wèl worden aan de troepen reeds vooraf bepaalde punten of stellingen ter bezetting aangewezen, waarheen ze terstond van de alarmplaats afmarcheeren. Omtrent de wijze van verdediging eener positie hebben wij niets meer op te merken. In afl. II van dezen jaargang behandelden wij het defensief gevecht der compagniein III dat van het bataljon en in Vbladz. 444gaven wij het doel en de opstelling der slag- liniën bij het defensief gevecht aan. Het spreekt van zelf, dat de afstanden, waarop de verschillende echelons der lp slaglinie (tirailleurs, soutiens en reserven.) achter elkander worden opgesteld, gewijzigd worden naar de meerdere of mindere dekking op het terrein voor handen. Tegen een op Europeesche wijze bewapenden aanvaller is

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 600