593 zelfs de natuurlijke terreindekking niet meer voldoende; aarden dek kingen alléén zijn in staat, de troepen tegen liet moorddadig artille rievuur te beschermen liet aanleggen van tirailleurloopgraven werd reeds eenige jaren geleden door Von Scherff eene levensvoorwaarde van liet defensief genoemd. Alhoewel eene beoordeeling van de voorschriften der Linieschool niet in het plan onzer studie lag, zijn wij toch genoodzaakt geweest, eenige gedeelten er van te besprekenomdat de Tirailleurschool met de grootst mogelijke oppervlakkigheid over het gevecht in verspreide orde van groote troepenafdeelingen heenstapt. De voorschriften der Linieschool zijn niet meer in verband te brengen met de eischen der nieuwere tactiek. Deze stelt de individueele orde in de ge vechtslinie als normale vast; vordert eene grootere uitbreiding in de diepteen beschouwt de colonnen hoofdzakelijk als de reservoirs van de gevechtslinie. De tirailleurliniën zijn thans de hoofdgevechtsvorm der Infan terie gewordenzoowel in plaats van de colonnen des aanvallers als van de gedeploieerde of verdubbelde liniën des verdedigers. Derhalve moet de leiding van groote tirailleurliniën onder ver schillende en moeilijke omstandigheden tot onderwerp van oefe ning worden gekozen, opdat de aanvoerders van eiken rang daarin routine krijgen en zich meer en meer met dien gevechtsvorm ver trouwd maken. De oefeningen in gesloten vorm moeten tot de eenvoudigste worden beperkt, zooals die werkelijk op het gevechtsveld zullen worden toegepast; al wat kunstmatig is moet vervallen. Hierin ligt eene veroordeeling van een groot deel der Linieschool opgesloten. Hare 10, 15, 18 en 19 zijn te kunstmatig om in het gevecht te worden toegepast. 20 huldigt het denkbeeld van aflossing der gevechtslinie; wat algemeen wordt afgekeurd. De voorste troepen moeten geheel verbruikt wordenzij worden echter intijds versterkt en van munitie voorzien. Slechts in de natuurlijke pauzen van een gevecht kan aan aflossen gedacht worden, bijv. in het offen sief na een gelukten aanvalin het defensief na afwijzing van den vijand. Yooral de aflossing wegens munitieverbruik moet het reglement verbieden; daarentegen moest bepaald worden, dat een troep, die 38

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 601