594 zijne munitie niet tot liet beslissend moment weet te sparen, toch in de gevechtslinie op zijne plaats moet blijven; dit zou een ieder wel leeren, zuinig op zijn patronenvoorraad te zijn. De Brigadescliool der toekomst moet dus weinige, eenvoudige, o-esloten evolutiën bevattenhare hoofdoefening moet het gevecht der brigade in verspreide orde zijn. De Generaal Lewal veroordeelt die talrijkekunstige evolutiën op zijne gewone, kernachtige wijze: „La mobilité est plus que jamais indispensable, tandis que la science évolutionnairefort priséejadis, tombe en décadence. Moins on fera des manoeuvres dans le combat, et mieux on s'en trouvera. L'idéal est de n'en effectuer aucuue. Les manoeuvres, toujours délicates durant l'engagement, sont néfastes aujourd'hui par les pertes qu'elles occasionnent. On doit les éviter totalement, et se borner a des mouvements en avant, en arriere, ou bien a des changements de direction insensibles. La plus habile manoeuvre consiste a n'en point faire. Par suite on sera conduit a combattre dans 1' ordre primitivement employéet la formation première ne peut être que l'ordre normal de combat pour chaque unite." DE SIGNALEN. 6162 en 63 der Tirailleurschool. Alvorens een oordeel te vellen over de signalen en hun gebruik in ons reglement, zullen wij eenige uitspraken van schrijvers of bepalingen van reglementen over deze quaestie mededeelen. In zijne studiën over de aanvoering van troepen schrijft de Ge neraal Von Verdij du Vermis„Wij moeten nog opmerken hoe gevaarlijk het gebruik van signalen in het gevecht is. Alleen de Eene gewichtige en belangrijke oefening zal zijnontwikkelde massa's zoowel op do vlakte als nog meer in bedekt terrein over eene groote uitgestrektheid te bewegen, zonder dat de" neven- en volgende afdeelingen hare verbinding en voeling verliezen. De ontwikkeling van die massa's midden in liet vijandelijk vuur en het daarop volgend doelloos losstormen van geheele brigades tegen een onziohtbaren vijand, zooals wij "dat in den laatsten oorlog dikwerf beleefd hebben, moet vermeden worden. Generaal Von "WechmaB.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 602