621 êenige dienst betrekking hadden, tot (gedrukte) Orders voör de Infante rieCavalerieArtillerieGenieMilitaire AdministratieGeneeskundige dienst (en later ook voor den Generalen staf) vervormd worden. Aan den wil van den Legercommandant in 1870 is wel is waar nu no" «-» O geene volledige uitvoering gegeven, maar wat er nog niet is, kan, zoo dra er op de bureaux voldoende werkkrachten zijn, eens komenen dan zal het Indische leger eene compleete verzameling bepalingen rijk zijn, waarop het bogen mag. Reeds vóór dat het zoo ver is, zijn de Orders voor de Militaire Administratiezoo als ze officieel zijn uitgegeven, niet meer compleet te verkrijgen. Yan daar het doel van den verbeterden, niet-officieelen, herdruk, bezorgd door den Heer Boers. Hoe het in dit opzicht gesteld is met de Orders voor de overige wapens en diensten, weten wij niet. Zijn de meesten daarvan ook niet meer compleet te verkrijgen, dan ho pen wij, dat het door den Heer Boers gegeven voorbeeld bij de officie ren van die wapens en diensten navolging vinde. Op het hier aangekondigde boekje hebben we natuurlijk slechts enkele aanmerkingen te maken. "Was het noodig b. v. om, al zijn ze ook niet ingetrokken, al die Orders nog eens te laten drukken, handelende over de indeeling der legerhegrooting over de jaren 1871 t/in 1879. Yoor die bureaulisten zeker niet, die soms nog de oude begrootingstukken hebben te raadplegen. Op hunne bureaux toch zal men zeker wel een exemplaar bewaren van de officieele uitgave der hier bedoelde Orders of anders der zoogenaamde „Gedrukte stukken" der Staten-GeneraalEn voor de overige officieren? De wijze, waarop de reeds ingetrokken Orders in het hier aangekondigde werkje worden vernield, is goed. Maar waarom moest daarop de Order N° 1 van 1870, met dien over- bodigen en toen in eens gestuiten aanloop, eene uitzondering maken? De typographisehe uitvoering van des Heeren Boersarbeid dwingt een compliment af voor de Uitgevers. Mogen daarom de twee elemen ten, aan wier harmonische samenwerking het papieren kind zijn ont staan te danken heeft, er vreugde van beleven. Dat wenschen wij beiden welgemeend toeBoekenals het hier aangekondigdehebben uit den aard der zaak een zeer beperkt debiet. Yan daar de moeilijkheid om er in Indië toch een uitgever voor te vinden, die er zonder schade van af kan komen. Thans is het voor vele officieren een groot gemakdat de Heer Boers voor het zijne een uitgever heeft kunnen vinden. Steunen wij daarom beiden en maken wij, althans voor dit werkje, de algemeene bewering onmogelijk, dat de militaire werken voor de uitgevers in den regel inproductief zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 629