81 Het 4e depótbataljon bestaat, zooals men weet, slechts uit 2 com? pagniën, terwijl liet aantal tamboers, hoornblazers, enz., buiten reke ning gelaten zijn, daar zij tot onze beschouwingen niets afdoen. In de „Yoorloopige instructie" wordt niet bepaald of de rekruten en afgeëxerceerden en zij, die behooren tot a. b. c. van art. 13 van genoemde instructie, in ééne compagnie afzonderlijk worden vereenigd, dan wel onder elkaar gemengd, zoodat dit overgelaten schijnt aan de inzichten van de verschillende chefs. Bij het eene bataljon zullen de manschappen, bedoeld sub a. b. en c., zooveel mogelijk ge splitst worden, terwijl bij een ander bataljon dit niet zal plaats vin den en hoewol dit geene aanleiding zal zijn, dat het eene depótba taljon boven het andere uitmunt, wat de vorming der manschappen betreft aangenomen, dat de lust eu de bekwaamheid van officie ren en kader even groot is zoo gelooven wij toch geene tegenspraak te ondervinden, wanneer daarvoor bepaalde regels werden vastgesteld. Onze zienswijze is, de rekruten niet uitsluitend in ééne compagnie vereenigd, maar over het geheele bataljon verspreid te zien. Niet het minst worden daardoor oefening en vorming geschaadintegen deel, wjj zullen later zien hoedoch het heeft het groote voordeel, dat het moeilijkste gedeelte vorming der rekruten) niet uitsluitend en alleen drukt op een klein gedeelte van officieren en onderofficieren. Een depótbataljon bestaat uit rekruten en afgeëxerceerdende af geëxerceerden verdeeld inpas afgeëxerceerdenvolkomen voor de dienst te velde bruikbaren reserveen alleen geschikten bij garnizoens troepen. (art. 13 der „Yoorloopige instructie betreffende de depót- bataljons.") De formatie per compagnie zouden wij als volgt vastgesteld wen- schcn te zien: 1 kapitein, 4 luitenants, 2 sergeanten-majoor, 1 fou- rier, minstens 8 sergeanten liefst 10en 12 korporaals, bene vens per bataljon 2 luitenants-kwartiermeester, van welke een be last wordt met het administratief beheer, en de tweede met het on derwijs in de administratieve vakken. Deze formatie vooral van het mindere kader zal men ons toevoegen, is wel wat ruim genomen doch in de werkelijkheid is dit zoo niet; gemiddeld toch is dagelijks -§• van het kader absent voor garnizoensdiensten en in het hospitaal; ook wordt per compagnie eiken dag aan do meeste diensten onttrok- 6

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 89