82 ken de sergeant-menagemeester, zoodat men op dezen nooit zal mo gen rekenenen eindelijk zouden wij van elke compagnie 2 sergean ten en 3 korporaals vast geëmploijeerd willen zien bij de rekruten- exercitie en ben vrj stellen van alle garnizoens- en bijzondere dien sten in de kazerne, als weekdienst, enz. Wij houden dan gemid deld 3 a 4 sergeanten en 5 korporaals per compagnie over, om bij de exercitie van de afgeëxerceerden en verdere oefeningen tegenwoor dig te zijn. De lasten drukken dan op ieder gelijk, vooral wanneer de instructeurs der rekruten, na zekeren tijd, b. v. om de 4 maan den verwisseld worden. Om twee redenen achten wij dit laatste noo- dig, ten eerste om afwisseling in de dienst te brengen en ten tweede omdat het exerceeren met rekruten eene uitstekende leerschool is voor de practische geschiktheid van het kader. By de keuze der instructeurs moet men erg nauwlettend zijn; dit kan niet anders dan ten goede der rekruten komen. Wij stelden ook voor 2 sergeanten-majoor per compagnie. Ook deze zijn hoog noodig, daar één sergeant majoor, wanneer hij zijne administratieve werkzaamheden eii deze zijn niet gering bj een de- pötbataljon naar behooren wil verrichten, het onmisbare toezicht in de compagnie moet laten varen of omgekeerd; één sergeant-ma joor zouden wij willen noemen sergeant-majoor, administrateuren den anderen sergeant-majoor, instructeur. De dienstregeling bij een depótbataljon zouden wij als volgt gere geld wenschen te zien. 's Morgenszooals in alle garnizoenen ge schiedt, exerceeren tot 8 uur, zoowel voor rekruten als afgeëxerceer den. Om 10 uur soepeten, voorafgegaan door appèl (zie reglement voor de Inwendige dienst der Infanterie). Yan 10}llf uur, theorie voor de rekruten en gymnastiek voor de wat het practisch ge deelte betreft afgerichte rekruten, 's Middags van 45} uur of van 4}6 uur exerceeren voor de rekruten, en van 4}5} uur theo rie voor de afgeëxerceerdendit laatste afgewisseld door kleine prac tische oefeningen, welke binnen de kazerne kunnen plaats vinden, als het gebruik van het geweer als stootwapende oefeningen van het geweer, bedoeld bij 55—58 van het reglement op de schietoefe ningen, verder richten en mikken, oefeningen met Flobertpatronen enz. Yoor deze theoriën worden als instructeurs gebezigd de onder-

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 90