86 liefst van militairen aard; van de aardrijkskunde die van Indië en Nederland in algemeene trekken. Natuurlijk moeten de eischen ver schillen, naar gelang de leerlingen worden opgeleid tot korporaal of tot hoogere graden. De kapitein, belast met het schoolonderwijs, is met de leiding van het geheel belast. Resumeerende, wat de indeoling der officieren betreft, komen wij tot het volgende. 1 kapitein en 7 luitenants belast m/hpractisch onderwijs, 1 id. id. 5 id. id. id. theoretisch id. 1 id. id. 4 id. id. id. school id. Totaal 3 kapiteins en 16 luitenants. De kapiteins doen den korpscommandant zoodanige voorstellen als, en dragen de veranderingen voor, welke door hen in 't belang van 't onderwijs, en rekening houdende met verschillende omstandigheden, noodig worden geoordeeld. Alsdan blijven volgens de voorgestelde formatie nog over 2 kapiteins en 4 luitenants, waarvan wij 2 luite nants zouden willen belast zien met alle bijzondere betrekkingen bij een bataljon als: brandspuitmeester en boedelcommissaris, en één met het toezicht op de schormoefeningen van het kader en de gym nastiek voor de rekruten. Den nu nog overblij venden 2 kapiteins zullen zij wel altijd present zijn? en 2 luitenants, waarvoor nog minder kans bestaat dan bij de kapiteins, zouden wij geen bijzonder gedeelte van het te geven ouderwijs opgedragen willen zien. De ad ministratieve beslommeringen eener compagnie bij een depotbataljon zijn groot en veelvuldig, redenen waarom wij dezen kapiteins alleen eene compagnie zouden willen te connnandeeren geven en de 2 lui tenants bij ontstentenis van officieren voor hen laten invallen, zoodat de overschietende luitenants wel dagelijks in dienst zullen zijn, daar er gemiddeld wel 2 luitenants per dag zullen ontbreken wegens ziek te, garnizoensdienst als anderszins. Aan den korpscommandant moet zooveel zelfstandigheid worden toegekend om die veranderiugen te maken, welke hij noodig oordeelt, evenwel zonder het verband uit elkaar te rukken. Den luitenant adjudant wenschten wij bij een depótbataljon uitsluitend werkzaam te zien op het bureau van den korpscommandant, alwaar hij, naar onze meening, onmisbaar is,

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 94