100 - liet midden van de schijf. Een laag mikpunt bezorgt, inzonderheid hij het vuren op onbekende afstanden, zoo als men die steeds in het werk- dadige aantreft, groote voordeelen. SamarangOctober 1879. T. Romswixckel, Luitenant-Kolonel der Artillerie. De revolver voor het Indische leger. Zie de A. A. O. O. van 1877, No. 68 en van 1878, Nos. 13, 17 en 65.) De revolver, bij Algemeene Order No. 68 van 1877 ingevoerd tot be wapening van het korps Mineurs en Sapeurs en van de bereden onder officieren en trompetters der Artillerie, voorzag, vooral wat deze laatsten betreft, in eeno lang gevoelde behoefte, daar zij nu toch een wapen in handen kregen, dat bij eenige oefening de meest gunstige resultaten op levert. Dat het thans echter van het meeste belang is, den graad van geoefendheid zooveel mogelijk te bevorderen, is natuurlijk. Het is met het oog voornamelijk op do oefening der bereden Artillerie, dat wij het bestaande voorschrift ter hand nemen en daarover onze beschouwingen blootleggen. Tot heden maakt de wijze van medevoeren een punt van overweging uit. "VVij vermeenen, dat het medevoeren in een aan den zadel bevestig den holster de voorkeur verdient, hoewel onmiskenbaar aan het medevoe ren in een gedragen holster ook belangrijke voordeelen verbonden zijn. Indien echter de revolver definitief aan den zadel vorvoord wordt, dient hij een beteren holster te bekomen dan den bestaandon pistoolholster, waarin hij volgens 3 van het voorschrift dient geborgen te worden. In hoeverre ook de patroontaseh gemist of gewijzigd kan worden, is als dan te beoordeelen. Den slotborstel beschouwen wij echter als overbodig, terwijl ook het glazen olicfleschje door een beter dient vervangen te worden. De in 6 van het voorschrift aangegeven merken op de beide dek- plaatschroeven ontbreken in werkelijkheid, en hoewel zulks tot nog toe geene aanleiding tot bijzondere opmerkingen gaf, vermeenen wij toch, dat de verwisseling dezer beide schroeven minder goed, en het aanbren gen der merken daarom wenschelijk is. Bij het onderhoud en schoonmaken wordt nergens van het gebruik van

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 108