408 Dc ontevredenen krijgen dan saJcit hati en kapala poesing en verwijderen zich uit het kwartier, meestal om bij liooger geplaatste Chefs recht te zoeken (en dikwijls te vinden). Niet alleen, dat een dergelijk voorval schadelijk is voor het prestige en de persoonlijke beoordeeling van den onmenschkundigen komman- dant, die zoo iets provoceerde, maar het aantal dier treurige en voor de krijgstucht schadelijke demonstration is weêr met ééno vermeerderd. Do Algemeene Order van 1871, N° 53 geeft aan, welke repressieve mid delen men dan moet en mag bezigen om de overtreders tot hun plicht te brengen. In gemoede vragen wij echter of het niet beter is om de kier boven aangehaalde preventieve maatregelen toe te passen. Het antwoord moet dunkt ons bevestigend luiden, en wij durven daarom onze wonken gerustelijk aanbevelen. De keuze van subalterne officieren voor postkommandant moest on voorwaardelijk zijn overgelaten aan de afdeelings- en gewestelijke mili taire kommandanten; ook met het oog op eventualiteiten, als waarvan hier hoven sprake is, zij het hun dus warm aanbevolen om nooit anders dan oordeelkundige en vastberaden officieren aan te wijzen voor do zoo ge wichtige betrekking van postkommandant. De revolver lij het Indische leger in gébruik. Mot belangstelling las ik in de aflevering N° 1 van dit jaar eenige beschouwingen van J. O. Z. E. omtrent den revolver en het gebruik van dit wapen bij hot Indische Leger. J. O. Z. heeft naar mijne meening een goed werk gedaan door het bekend maken van zijne opmer kingen, daar hij hierdoor het zijne bijdraagt tot moer volkomen ken nis van een zeer nuttig wapen; goed voorgaan verdient navolging, en is het daarom, dat ik mij veroorloof, eenige aanteekeningen bij het ge schrevene te stellen. Nut zou het b. v. kunnen stichten, wanneer bij het Korps Mineurs en Sapeurs ook eens de kwestie van het medevoeren van den revolver wordt behandeld; het dragen van den holster achter do sabel schijnt bezwaar op te leveren, en zag ik dien in den laatsten tijd vóór het li chaam dragen. Hiermede zou ik mij zeer goed kunnen vereenigen, in dien althans bij de werkzaamheden der Mineurs het wapen het gebruik van gereedschap niet in den weg staat of aan beschadiging wordt bloot-

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 416