125 stand steekt die 2mm achter het voorvlak van de ligplaats voor het sluitstuk uit. De afsluitplaat is geplaatst iu de daarvoor bestemde ligplaats in het voorvlak van het sluitstuk en heeft een gat voor de stift, die het draaien in die ligplaats belet en eene uitboring voor het over blijfsel van het buskruit. In het midden is eene met koper gevoerde doorboring voor het zundkanaal. Aan de rechter zijde van den vuurmond is een messingen raam aangebracht, dat met behulp van eene lederen kap het rechts buiten den vuurmond uitstekende gedeelte van het sluitstuk tegen bescha diging en vuil worden beschut. liet zunclkanaal. Dit bestaat uit drie gedeelten, waarvan de assen bij gesloten vuurmond in elkanders verlengde vallen en met de as der ziel een hoek van 41° maken. De beide onderste gedeelten zijn uitgeboord in koperen tappen, die aangebracht zijn in de schuine doorboringen van de afsluitplaat en de sluitwig; in het bovenste gedeelte van deze laatste is een koperen ring van driehoekige door snede aangebracht, die bij gesloten vuurmond tegen het ondervlak van de koperen zundgatschroef aan komt en op die wijze eene af sluiting vormt, geheel in den geest van den Broad-well-ring, welke het ontsnappen van gassen langs de bovenzijde van het sluitstuk belet. De zundgatschroef heeft van boven eene boven den vuur mond uitstekende schelp, die dient om het achteruitslaan van het pijpje te beletten. Deze schelp heeft in het verlengde van het zund kanaal eene doorboring voor de ruimnaald en ter zijde eene uit- vijling voor het aftrektouw; zij steunt met eene borst, die gelegen heid geeft tot het aanbrengen van een schroefsleutel tegen den boven achterkant van den vuurmond. Daar de zundgatschroef tevens als stuitingsschroef dient, moet zij uitgeschroefd worden om het sluitstuk geheel te kunnen uitnemen. De opzet is een driehoekige messingen staDg met afgeronde kan ten en heeft van boven een richtblokje, dat door middel van een daaraan verbonden kokertje met moer en eene schroef naar rechts en links bewogen kan worden tot het geven van correctie voor derivatie. De grootste aan te brengen correctie bedraagt naar links 20 en naar rechts 5 duizendste deelen van de richtas. De opzet

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 134