130 kakken en eindelijk den kop van de inwendige schroef met de stangen van de vork te verbinden. Het beslag. Op de as, de tangarmen en aan de zij wangen zijn de noodige vorkenkrammen en oogen aangebracht voor de bevestiging van den toeslaanden wisscher, de noodhandspaakenz.; bij het aan brengen daarvan heeft men getracht, het aantal uitstekende deelen zoo gering mogelijk te maken. De reserveaffuit komt met de overige geheel overeen; in de tappannen rust een raddrager, die ingericht is voor het vervoer van twee reserveraden. Bij twee der affuiten is bij wijze van proef een remtoestel gevoegd. Dit bestaat uit een dwarshout, dat achter de raden dwars onder de zijwangen doorloopt en in een onder deze bevestigden beugel vóór- en achteruit bewogen kan worden. Twee schuine stangendie scharnie rend aan dezen remmer verbonden zijnkomen bij den kop der affuit samen in eene bronzen mof, die aan den voorkant eene schroefmoer heeft. Onder den kop der affuit rust voorts een tap met draaiwieltje zoodanig in een daar aangebrachten beugel, dat hij daarin draaien kan zonder zich vóór- of achterwaarts te bewegen. De tap heeft aan het einde een schroefdraad, die past in de moer van de mof. Bij het draaien van den tapdoor middel van het draaiwieltje, wordt de mof voor- en achteruit bewogen en daarmede de remmer tegen de raden geklemd of daarvan verwijderd. c. De voorwagen. De voorwagen weegt geheel bepakt 460 IvGf. en bestaat uit: een onderstel met twee raden aan eene stalen aseen affuithaak en een disselboom met steunstok; eene voorwagenkist. De as komt geheel overeen met die der affuit, behoudens geringere afmetingen van het middelste gedeelte en andere plaatsing van de afplat tingen voor het opnemen van de aspannen der berrieboomen en trek ij zers. Zij heeft ook vóór- en achterasschijvenwaarvan de laatste warm omgelegd zijn en, even als bij de affuit, met een opstaanden rand tusschen de bronzen naaf en den ijzeren slijkring reiken. Lunzen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 139