131 spieënlederen schijven en Wiemen zijn voorts als hij de as der affuit, De raden zijn dezefde als die der affuit. Het onderstel wordt verder gevormd door twee berrieboomen en twee langstrekijzers, beiden van rechthoekijzer-|; de laatsten zijn eerst evenwijdig met de berrieboomen, doch wijken daar, waar ze buiten de voorwagenkist uitkomen, uit elkander. De vóóreinden zyn onderling verbonden door een _J hoekijzerdat het dwars- trekijzer vormt. Dit trekijzer heeft twee trekoogen, waarin twee yzeren trekknuppels hangen, aan de uiteinden voorzien van oogen voor de trekhaken der strengen. De berrieboomen en langstrekijzers zijn beiden van daartegen vast- ge onken aspannen voorzien, waarmede zij door aspandekplaten en schroefbouten met moeren met de as verbonden worden. De berrie- oomen zijn van voren waar ze eenigszins uiteenwijken, en van achte ren onderling verbonden door een ijzeren beugel, waarvan de eerste een oog voor den steunstok heeft en tot ondersteuning van den dis selboom dient, terwijl de tweede dient tot steun voor de affuithaak. De errieboomen en langstrekijzers zijn voor de bevestiging van de voorwa genkist van verscheidene schroefgaten voorzien en ter plaatse van die gaten met opgeklonken stukken plaatijzer versterkt, waardoor de schroeven tevens in langere moeren vatten. De affuithaak is van het Indisch model met twee bochten en is voor de as met een horizontalen bout, waarom zij in het verticale vlak kan draaien, tusschen de berrieboomen bevestigd; zij wordt gesloten op dezelfde wijze als bij ons veldmaterieel. Eene noodhaak is met aangebracht; voor het geval dat deze noodig mocht zijn, moet van de voorste bocht der affuithaak gebruik gemaakt worden. De disselboom is van hout en komt in lengte met den Indischen overeen. Hy wordt tusschen den voorsten verbindbeugel van de berrieboomen en het trekhout onder de voetplaat ingestoken en tus schen de berrieboomen door een horizontalen schroefbout met moer bevestigd. De berrieboomen en langstrekijzers zijn, voor zoover ze buiten de voorwagenkist uitsteken, door eene ijzeren voetplaat bedekt, die van voren schuin opstaat, daarna omgebogen en aan het trekhout vastgeklon ken is; de voetplaat is tot verlichting van opengewerkt ijzer vervaardigd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 140