138 dan de formatie of directie verkeerd of liet juiste oogenblik verzuimd, dan wreekt de volgende minuut de fout der voorgaande. Onvoorwaardelijk den werkkring der Europeesche Cavalerie voor de Indische over te nemenwillen we nietmaar de mogelijkheid zou misschien bestaan om dezen te wijzigen, even als dat voor de Infanterie is geschied. Wat in 1869 of 1870 met de paarden van het detachement Ca valerie gebeurd is, dat van Batavia naar Bekasi marcheerde, weten we niet; zeker is het, dat men in 20 palen een paard kan doodrij den, wanneer men maar onverstandig genoeg is. De schuld aan de paarden te geven, zullen we nooit; deze zijn nog veel te goed, hoe wel ze door nonchalance of onverstand, misplaatste zuinigheid als an derszins, veel zijn achteruitgegaan en misschien nog veel slechter zullen worden. Men moet steeds rekening houden met vraag en aanbod, en dit wordt niet gedaan. Paarden zijn er nog in overvloed men moet echter meer moeite en wat meer kosten besteden, de goede te krijgen en niet altijd uit eene zelfde bron blijven puttenvooral met het oog op de Makasaarsche paarden. Hoe het met de paardenstoeterij te Malasoro is afgeloopen, is ons helaas bekend; bevreemd heeft die afloop ons echter niet. Dat de Indische ruiters van den tegenwoordigen tijd niet meer zijn„les cavaliers les plus étonnants les plus aguerris, les plus accomplis," zooals die uit den tijd van Lahureis hoofdzakelijk daaraan te wijten, dat men het Javaansche element daarbij heeft ingevoerd, voornamelijk door in 1874 de Djajang-sekar met de Cavalerie tot één corps te vereenigen. De Javaan is van nature ongeschikt om als ruiter op te treden, niet zoo zeer wat het lichamelijke als wel wat het moreel betreft. De Javaan is bijzonder bang voor een paarden dit komt doordien Java zelf weinig en slechts enkele goede paardenrassen opleverde, (f) De Boeginees daarentegen kent bijna geene vrees voor "Wat wil de geachte schrijver hiermede eigenlijk zeggen? Bestaat er bij hem nog tioijfel omtrent die mogelijkheidRedactie. Ja, maar het ook, zelfs bij geforceerde marschen, in leven houden, indien men het voor den oorlog oefent. Redactie. (f) Opleverde? Paardenras$en? Laat ons tevreden zijn met een goed ras, dat vele gaarden oplevertRedactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 147