141 voorkomende ziekten en hare behandeling bezitten. Controle bestaat er weinig; éénmaal in de twee jaren maakt de regimentscomman dant eene inspectiereis, en dit is niet voldoende. Hieruit moet men nu de gevolgtrekking niet maken, dat wij beweren, dat de detache mentscommandanten zich niet beijveren om te doen wat ze moeten doenmaar bij het bestaande gebrek aan reglementen en voorschrif ten is eene wrijving van denkbeelden noodig, en die vindt men, al léén staandenooit. I)at men Cavalerie in vredestijd even als Infanterie politiediensten kan en moet laten doen, is zekerhet moet echter geene hoofdzaak worden. Dat de Cavalerie gebezigd wordt, zooals thans geschiedt, tot beteugeling der veepest, zal zeker geen cavalerieofficier wraken. Maar het hier geschrevene geeft ons nog geene aanleiding om te be sluiten, zooals op pag. 490 is gedaan, dat geëxamineerde Luitenants nu juist de schuld zouden zijn, dat reeds vier detachementen zijn opgeheven moeten worden; nog minder nemen wij aan, dat wanneer de ingelijfde troepen onder civiel bestuur waren gebleven, de de tachementen er nu nog zouden zijn; want de opgegeven redenen voor die opheffing, n. 1. kwade droes, minder goede verzorging der paarden, kwestiën tusschen de officieren en het civiel bestuur, kun nen niet veroorzaakt zijn door de reorganisatie. Op pag. 490 wordt het woord escadronsstelsel gebruikt. Dit woord is, naar onze meening, daar minder juist gebezigd, en zou escadronsformatie ons beter voorkomen. Escadronsstelsel wordt gebruikt ter onderscheiding van depótstelsel, al naar ge lang de africhting der recruten en remonten bij de verschillende escadrons zei ven geschiedt dan wel bij een depótescadron. Men moet hierbij niet aan de Indische Cavalerie denken; daarbij bestaat wel een depótescadronmaar het karakter daarvan is geheel verdwenen. Ongeveer twee jaren geleden werden alle mogelijke re- Durft de geachte schrijver te beweren, dat die toestanden bij de voormali ge detachementen djajang-sekar ook zoo waren Wat bedoelt de schrijver met het bestactn- dtgebrek aan reglementen en voorschriftenMoeten er nog meer gemaakt worden; zoo ja, welke dan in dit geval? Eedactie. Do geachte schrijver noemt al de opgegeven redenen hier niet op. De hoofdreden laat hij weg, blijkbaar omdat hij niet weet, waar de schoen knelde, zoo als anders duidelijk in de boekbeschouwing is gezegd. Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 150