142 monten en recruten van de te Salatiga in garnizoen zijnde escadron;} naar het depötescadron overgeplaatst; ook oude paarden werden daar bij ingedeeld om recruten te leeren rijden; de goede ruiters, vroeger als remonteruiters gebruikt, bleven echter bij bun escadron en deden als zoodanig geene dienst meer. Bij de gedetacheerde ge deelten had men echter ook jonge paarden, welke bij die gedeelten werden afgericht; die toestand bestaat nu nog; vroeger vond men daar ook recruten, die nu echter naar het 7e escadron (depót) wor den opgezonden. Men had en heeft dus nog een mengelmoes van de- pötstelsel en escadronsstelsel. De vóór- en nadeelen dier beide stel sels zullen we hier achterwege latenbij de reductie of nieuwe for matie der Cavalerie hopen we, dat daaraan gedacht zal zijn. Op bladz. 492 worden eenige punten aangegeven van den werkkring der Indische Cavalerie tegen een Inlandschen vijandvandaar, dat men daar nog veel gewicht hecht aan de charge, welke dan ook nog herhaaldelijk zal voorkomen. Zoodoende kwam men tot de eischen, die eene charge moest hebben om met een goeden uitslag te kunnen worden bekroond. Als basis aan te nemen den werkkring der Cavalerie tegen een Inlandschen vijand, en daaruit eene reorganisatie der Cavalerie te critiseeren, is onmogelijk, omdat daarvoor te weinig gegevens zijn door het te gering gebruik der Cavalerie. Om de sterkte van het Nederlandsch-Indische leger te bepalen, heeft men de verdediging van Java tegen een bniten- landschen vijand als grondslag genomen, en daarom vereenigen we ons met de denkbeelden van den Kapitein Swartdie op denzelfden grondslag eene schets van den werkkring en de sterkte der Cavalerie heeft gegeven. Wat over de charge zelve gezegd wordt (blz. 493) vinden we minder juist. Wanneer men, zooals gedaan is, over charges in Indië spreekt, dan bedoelt men charges tegen een Inlandschen vijanddus tegen een vijand, die zich in den regel te voet, in verspreide orde Waarom mag- men hier niet aan de Indische Cavalerie denken? Er is alleen van Indische Cavalerie sprake. Er werd niet van oefening en africhtingmaar van leg er organisatie gesproken, en dan zijn escadrons- en comxiagniesstelsels zeer goede uitdrukkingen. De schrijver heeft dat niet begrepen. Redactie. Maar de buitenlandsche vijand mag toch nooit vergeten worden De geachte schrijver zegt het zelf. Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 151