- 161 kaart gebracht en vergeleken met de andere; én zoo bleek, dat tus-> schen beide metingen slechts een verschil bestond van mM. of 50 M. op een afstand van 46350 M., een resultaat dat voorzeker zeer gunstig te noemen en afdoende is ter aanbeveling van dat instrument voor kust- en riviermetingen. De tweede wijze, waarop een gedeelte der met den telemeter ge meten kustlijn, en wel van af de monding der Tamiang-rivier tot die van de Serdang- rivier gecontroleerd is, kon, uithoofde van de onbe gaanbaarheid der kust, niet anders geschieden dan door weg- en rivier metingen, in het binnenland verricht. De veelhoeken, welke dat gedeelte der kustlijn bevatten, worden I, II, III en Y genoemd; veelhoek I bevat het gedeelte, zich uit strekkende van de Tamiancj-rivier tot Tandjong-Sioelveelhoek II van Tandjong-Sioel tot kampong Bag anaan de monding der Langkat- rivier gelegen; veelhoek III van dien kampong tot aan den „Boom" te Laboean-Deli j en veelhoek Y van af dat punt tot aan de woning van den Heer Van Angelbeekaan de monding der Serdang-rivier gelegen. Veelhoek I. In dezen veelhoek, den opnemer ter bearbeiding ge geven, diende, als controle zijner kustlijn, de meting der lijn van af Tandjong-Sioel langs de zuid- en westkust der Aroe- of Besitan- baai, langs de Salahadji-rivier tot Boekit-Kramatvan daar over land langs de Ag niet a-plantage en den kampong Salahadji naar kam pong Koewala-Simpang, aan de Tamiang-rivier gelegenvervolgens van af dit punt stroomafwaarts tot den tandjong bij Koewala besaral waar zij zich in zee stort. Genoemde lijn, geheel in kaart gebracht, benevens nog de weg, die van Salahadji naar kampong Soengei- Karoe gaat - dienende deze laatste meting als controle op die der Tamiang-rivier alsmede de noordkust der Aroe-baai tot aan den vlag- gestok op Poeloe-Kampei, bij den ingang dier baai gelegen, welk punt ook bij de kustmeting aangemeten werd, zoo bleek, bij de samenstelling van dien veelhoek, dat de punten Tandjong-koewala besarvlaggestok, Poeloe Kampei en T'andjong-Sioelbehoorende tot de opdracht der kustlijnmeting, volkomen overeenstemden met die zelfde puntendoor de opdracht der binnenlandsche metingen ver- 11 Boomaanlegplaats, einbarcadère, débarcadère.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 170