168 uit Europa moet zendenen men het voorregt hebben van geacclimateerde (4) soldaten te behouden. Tot het compleet houden der armee in de Oostersehe bezittingendient een permanent depót te worden opgerigt, waartoe mogelijk het eiland Texel wel het verkieslijkste zoude zijn. Aldaar moeten de aangeworven manschappen worden geoefend en voor de reis worden voorbereid; en het is zeer noodzakelijk, dat dit depót, hetzij door de algemeene wer ving, hetzij door speciale wervingen in Duitschlanclindien daartoe verlof wordt gegeven, ten spoedigste op eene respectabele sterkte worde gebragt, en de manschappen goed worden geëxerceerd. Dit laatste is van veel dienstwant als een soldaat in Indiê in den beginne veel moet worden gedrild, bezwijkt hij er dikwerf onder. Het eerste jaar zal men ten minste 5 a 600 rekruten naar Java behooren te zenden. Dit getal zal zeker veel moeten worden vermeerderd, tegen dat de diensttijd van de soldaten zal zijn geëxpireerd, hetgeen nogtans niet zoo groot zal wezen als men zoude kunnen veronderstellenaangezien het kleinste getal de gewone diensttijd uithoudt. De rapporten van het Indisch gouvernement zullen in alle gevallen dat punt in het vervolg met zekerheid kunnen beslissen. Wij moeten het daarstellen van het voorgestelde depót voor de koloniën des te meer aanbevelendaar zulks niet alleen de rekrutering op eenen beterenzekeren en meer doelmatigen voet zal brengen, maar tevens in het vervolg de onkosten zal verminderenwant bij het verzenden van allerlei soort van manschappen naar de koloniën loopt men altoos gevaar, dat vele gedebaucheerde mensehen spoedig in het ongezonde klimaat bezwijken, daar zij, door een jaar verblijf in een gezond depótvoor het zelve meer geschikt worden gemaakt. Allerbelangrijkst is de keuze der officieren. Sommigen onder hendie zich met empressement vrijwillig zullen aanbieden, moeten volstrekt niet worden aangenomenal wie alleen naar Indië wil gaan uit gevoeldat hij in het vaderland gedeconsidereerd iszoude daar nog schadelijker zijn dan hier; dan hoe meer er vrijwilligers, die zeer goed zijn, zich aandie nen, hoe beter, en deze behooren ook bij voorkeur te worden genomen, en de ontbrekenden worden gekozen en gelastzich tot de dienst der koloniën gereed te houden. (5) Zonder als beginsel aan te nemendat de officierendie voor Indiê bestemd zijn, eene graad-bevordering moeten hebben, prijst men echter aan, om deze gunst aan een gedeelte te bewijzen, ten einde daardoor jneer ruimte en goede keuze te hebben.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 177