187 noodige militaire ambtenaren geplaatst wordenonder eenen algemeenen secretarisdie den titel van chef van den Generalen staf voeren zalzul lende deze administratie genaamd worden: bureau van den Generalen staf. (6) Art. 4. De chef van den Generalen staf, zoowel als alle overige ambtenaren van het bureau van den Generalen staf, zijn geheel ondergeschikt aan den kommandant der troepen, die de noodige voorschriften geeft, gelijk- deze dan ook voor hunne dienstverrigtingen verantwoordelijk is. (7) Art. 5. Op het bureau van den Generalen staf wordt gehouden en blijft gede poneerd alles wat betrekking heeft tot de administratie der troepen, alle re gisters, stamboeken, plans en wat verder tot het archief der armee behoort. (8) De chef van den Generalen staf is met het oppertoezigt daarover belast, en de kommandant der troepen verantwoordelijk, dat alles in goede orde bijgehouden en bewaard blijve. (9) Art. 6. De kommandant der troepen is, als zoodanig, belast met de uitvoering van alle verordeningen en militaire reglementen, en met het doen van zoodanige voordragten, als hem voor het welzijn van 's Konings dienst noodig schijnen. (10) In geen geval zal hij de hem voorgeschreven be palingen overschrijden, noch zich eenige verrigting veroorloven, niet bij de algemeene voorschriften of bijzondere bevelen van den Gouverneur- Generaal geautoriseerd. (11) Art. 7. Alle benoemingen en bevorderingen van officieren, verplaatsing van troepen, vermeerdering of vermindering in de sterkte der korpsen, en in 't algemeen alles wat niet bij de algemeene voorschriften is bepaald, wordt door hem aan den Gouverneur-Generaal voorgesteld, die daaromtrent finaal beslist. Art. 8. De kommandant der troepen is belast met het onderzoek van alles wat tot de uitwendige verdediging der koloniën gevorderd wordt, en is verantwoordelijk voor alle voordragten ten dien opzigte door hem gedaan, gelijk mede voor alle verzuimen, deswege plaats hebbendehij zal mits dien zorgen, eene grondige kennis te bekomen van de plaatselijke ge steldheid der koloniën, de hulpmiddelen, waarover ter verdediging van dezelve kan worden beschikt, en van de maatregelen, die ter bereiking van het doel behooren te worden genomen; hij zal omtrent dat alles een uitvoerig ontwerp den Gouverneur-Generaal aanbieden. (12)

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 196