188 Art. 9. Het hoofdkwartier van den kommandant der troepen zal zoo min mo gelijk verwijderd zijn van de residentie van den Gouverneur-Generaalhij zal hetzelve niet verlaten zonder autorisatie van dezen. Bij afwezigheid van den kommandant der troepen, zal de chef van den Generalen staf met het gewoon beheer van zaken heiast blijven. Art. 10. De kommandant der troepen informeert den Gouverneur-Generaal van alle zaken, welke bij het leger plaats hebben, en zijne aandacht verdienen hij zorgtdat alle statenverantwoordingen en andere stukken, welke naar Europa moeten worden opgezondenin gepaste orde en ter bestemder tijd den Gouverneur-Generaal worden aangeboden, en tevensdat dezelve vergezeld zijn van zoodanige consideratiën en inlichtingen, als hij kom mandant in het belang van het Gouvernement noodig mogt oordeelen, of door den Gouverneur-Generaal zullen worden gerekwireerd. Hij werkt al verder met den Gouverneur-Generaal zoo dikwerf, en op zoodanige tijden, als laatstgemelde zal bepalen. Art. 11. Alle bevelen, door den Gouverneur-Generaal te geven, betrekkelijk de armee in Indië, worden aan den kommandant der troepen gerigt. Bij des- zelfs afwezigheid echter van de hoofdplaatszullen diewanneer de Gou verneur-Generaal het noodig oordeeltaan den chef van den Generalen staf kunnen worden gezonden, welke in dat geval voor de uitvoering zorgt en daarvan den kommandant der troepen kennis geeft. (13) Art. 12. Alle militaire rapportenhet leger betreffende, worden zonder onderscheid aan den kommandant der troepen of op zijn bevel aan het bureau van den Generalen staf ingezonden. (14) Art. 13. Wanneer de Gouverneur-Generaal zulks raadzaam oordeelt, kan hj den kommandant der troepen met het aanvoeren derzelve tegen eenen buiten- landschen vijand of tot het dempen van binnenlandsche onlusten belasten en hem over die troepen de onbelemmerde beschikking verleenen. (15) In dat geval is de kommandant verantwoordeljk voor hetgeen hij met de troepen mogt verrigten, zullende hj echter altjd gehouden zjn, zoo veel mogeljk, door dagelijksche rapporten den Gouverneur-Generaal te informeren van alle beschikkingen, die hj in dat geval maken zalen van alle gebeurtenissendie van eenig belang geoordeeld kunnen worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 197