189 Art. 14. Behalve de troepen, tot het leger behoorende, zullen de garnizoens- kompagnié'n op last van den G-ouverneur-Gteneraal worden opgerigt, (16) uitsluitend bestemd tot het bezetten van kleine etablissementen en forten. De betrekking van den kommandant der troepen en der militaire admi. nistratie tot deze zal nadernaar gelang der omstandighedenworden geregeld. (17) Art. 15. Er bestaat geene officieele correspondentie tusschen de armee in Indiê en het Gouvernement van Europadan door het intermediair van den Gouverneur-Generaal, (18) welke laatste de militaire rapporten in dubbele expeditién, vergezeld van zijne consideratiën, aan het departement van Marine en Koloniën inzendt, ten einde er een aan het departement van Oorlog te doen geworden (19). Art. 16. Daar het op zulk eenen grooten afstand, als Java van het moederland, moeijelijkheid en langwijligheid veroorzaakt, illucidatiën te vragen, zal in Indiè op de scrupuleuste wijze gezorgd worden, dat het archief van den chef van den Generalen staf worde te zamen gesteld uit alle de stukken, reeds voorhanden of nader te vereenigen (waaronder die, welke in Europa tot het depot van Oorlog (20) behooren) onder surveillance van een officier, daartoe speciaal te committeren (21); en dat voorts alles wat de armee en de defensie betreft, daar in de volmaaktste orde worde ge vonden, opdat zoo wel de Gouverneur-Generaal als de Generaal, de troe pen kommanderende, aldaar kunnen verkrijgen alles wat tot het militaire wezen behoort; zullende mede, bij het inzenden van rapporten of voor stellen aan het moederland, bijzonder gelet worden, om daarbij dadelijk alle renseignementen en ophelderingen te voegen, welke men veronderstel len kan, aldaar tot de beoordeeling der zaken, aanvragen of voordragten noodig te kunnen zijn. Art. 17. Alle verdere bepalingen ten aanzien van de onderlinge verhouding tus schen den Gouverneur-Generaal en den kommandant van het leger, (22) hier niet uitdrukkelijk vermeld, zullen worden afgeleid uit de bij art. 1 en 2 aangewezen betrekking, en daarbij de voorschriften ten aanzien der militaire hiërarchie worden in 't oog gehouden. (23)

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 198