193 de officieren onderhevig zijn, en de duurte der meeste levensbenoodigd- heden, zijn er in de subalterne rangen slechts weinigendie een goed rijpaard kunnen koopen en onderhouden. Zelfs zijdie indemniteit voor fourage genieten, komen op vele plaatsen niet daarmede toe. Hoe moet nu een overigens alleszins geschikt officier zich de bekwaam heid in het paardrijden eigen maken? Particuliere manéges zijn bijna nergens te vinden maar wel vele detachementen Cavalerie en bereden Ar tillerie. Het zou daarom, volgens onze bescheiden meening, zeer wenschelijk zijn om hier, even als in Nederlandaan de infanterie-officieren rijles te geven, gebruik makende van de Gouvernements-paarden. Misschien zullen eenige artilleristen of cavaleristen bezwaren opperen en hoog opgeven van het bederven der paarden; doch we gelooven, dat een paard, door een ongeoefend officier hereden, niet meer zal te lijden hebben dan wanneer een recruut daarop wordt geoefend. Tweemaal 'sjaars, b. v. in Januari en Juli, zou in elk garnizoenwaar bereden troepen zijn, een cursus voor aldaar verblijf houdende Kapiteins en Luitenants kunnen worden geopenden, met uitzondering van nieuw aangekomen officierenbehoorden dan tusschentijds geene anderen tot de lessen te worden toegelaten. Ook officieren der Militaire Administratie en der Geneeskundige dienst zouden aan de rijlessen deel mogen nemen. Eindelijk zoude het aanbeveling verdienen om den élèves der Militaire school te Meester-Cornells allen, even als den cadetten aan de Militaire Academie te Bredales in het paardrijden te geven. Deze zouden dan even als de élèves der Artillerieschool te Weltevredendat onderricht in de manége der Bataviasche Cavalerie-schutterij moeten ontvangen. Alexander. "Wel komen zij dikwijls in garnizoenen, waar bereden troepen zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 207