223 Een gövolg hiervan was, dat wij de 3300 pradjoerits niet kregen, en evenmin de 9 compagniën Europeanen en Amboineezen, totaal 1283 mandie volgens de vastgestelde formatie bij de Infanterie zouden worden ingedeeld. De garnizoenstroependie op Java bestondenen door de pradjoerits vervangen zouden wordenbleven echter hebodeneven als de toen reeds bestaande pradjoerits, politiepersoneel in de residen- tiëndat door Generaal Von Garjern ten eenenmale ongeschikt werd geacht voor de dienst te velde. "Wanneer wij nu weten, dat versterking van het leger in tijd van oorlog met totaal ongeoefenden door alle bevoegde beoordeelaars eer nadeelig dan voordeelig wordt geachten dat depöttroepen slechts dienen om te zorgen, dat de veldbataljons bij het begin van den oorlog het organiek aantal combattanten onder de wapens brengenen gedurende den oorlog zooveel mogelijk op die sterkte blijven, en dan eene vergelijking willen maken tusschen het aantal combattanten, dat volgens het defensieplan van 1853 werd nooclig geachten dat, waarover wij nu beschikkendan mogen wij noch aanvulling met ongeoefenden noch depottroepen in rekening brengen. Wel zou er sprake van kunnen zijn, om een aantal manschappen van de buitenbezittingen naar Java op te roepen. Zonder het depótbataljon ter Sumatra 's- Westkust is toch het aantal troepen op de buitenbezittingen tegenwoordig Garnizoensbataljon Sumatra 's-Westlcust. 782 overige buitenbezittingen. 5507 3 veldbataljons Sumatra's-Westkust 1689 Artillerie613 Totaal8591 en dus bijna 1600 man meer dan in 1853 werd noodig geacht. Wanneer wij echter nagaan, dat het direct onderworpen gebied sedert 1853 be langrijk is uitgebreid, dan rijst de vraag of tot het vasthouden van gewichtige punten op de buitenbezittingennu ook niet meer troepen benoodigd zijn. Daar wij echter de gegevens missen, om daarover een juist oordeel te vellen nemen wij ze hieronder op er echter op wijzende, dat als de vijand een eskader vooruitzendtdie troepen Java dikwijls niet zullen kunnen bereiken. De garnizoensbataljons op Java, die op hunne oude formatie en indeeling bleven bestaan, waren: a. dat van de le militaire afdeeling op Java met 17 officieren en 450 minderen, v i) 2e „19 588 c- n 3e 26 784

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 232