285 Transport. 17,75 KG. karabijn (achterlaad) eetketel (met ration rijst) aftrekkerschroefdraaierge weerstop, naaizakjesmeer doos, borsteltjes, en touwen, longe sabel met koppel, compleet veldflesch, met water gevuld mondzak, met ration gaba ad 4 KG grasmes en fouragestrik 20 scherpe patronen Totaal Gewicht van den ruiter 55 Totaal 87,858 KG. Globaal dus 88 KG., of voor den ruiter 55 KG., en voor de bepakking 33 KG. Bij regenachtig weer wordt het gewichtdoor het paard te dragen, nog zwaarder. Eene vermindering van 8,5 KG. moet dus reeds bewegen om tot de veranderingendoor mij voorgesteld, over te gaan. Ik zou thans kunnen eindigenzoo er niet nog eene zaak was die in zóó een nauw verband staat tot het harnachementdat ik deze gevoegelijk bij dit onderwerp kan behandelen. Een nuttigen maatregel zou ik het achtenzoo met elk paarddat bij een escadron komt, als volgt gehandeld werd. Laat men uit het magazijn alléén kopstukken ontvangen zonder gaten in die stooteindenwelke men aan de hakstukken van stang of trens bevestigt. Het aangekomen paard wordt nu in tegenwoordigheid van den escadronscommandant opgestangd en hij bepaalt dan op welke hoogte de zadelmaker één gat in elk der stooteinden maakt. Worden de kopstukken verwisseld, dan is de fourier verplicht, toe te zien, dat direct op de zelfde hoogte van het verwisselde stuk gaten worden aangemaakt. Dit kan zéér goedindien menzooals het behoort de kopstukken bij den zadelmaker verwisseltdie hiervoor zijn leder idem idem idem idem idem idem idem idem 3,75 1,35 1,50 2,40 1,25 4,05 0,50 0,308 32,858 KG.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 294