Voorwagen te kunnen trekken. Zij zijn door vier tusschensckotten in vijf vakken verdeeld en worden bij liet openen van bet vuur in haar geheel uit den voorwagen genomen; aan de achterzijde zijn ze voor zien van twee oogen, om in de haken van den kardoestasch-draagriem te worden gehangen, die over den schouder gedragen wordt. De afsluitring-uithaler is een cilindrische stang, die aan de eene zijde voorzien is van een beweegbaren klauw, welke om den afsluit- ring heen kan vatten en als hefboom werkt. De mondstop bestaat uit een houten cilinder met lederen deksel. Zij wordt op marsch in de monding gestoken en door middel van een riem bevestigd aan een kram op het voorste verbindstuk van de affuit. De lederen kap voor het raam tot sluitstuk omvat dit geheel en wordt met een riem achter een verhoogden rand van het raam be vestigd de kap is van zwaar leder en dient om het indringen van vuil in de ligplaats van het sluitstuk te voorkomen. Kulastouw, zundgatopruimer, overtrek tot sluitstuk, stelschroef- zak, oliefleschje met kwast, vetdoos, vereischen geene nadere toe lichting. Yerder heeft men nog reservestukken als afsluitringenafsluit- platen, messingen schijven tot afsluitplaten, afsluitringen tot zund gaten, gezamenlijk verpakt in daartoe bestemde doozen, zundgat- schroeven hamer, nijptang, vijl, de noodige schroefsleutels en eindelijk de ook bij onze batterijen behoorende parkeer-en pionniergereedschappen en reservestukken, als bijl, pikhouweel, reserve-trekknuppel, enz. i Smidsivagen. De smidswagen bestaat uit een vóór- en een achterwagen. De voonvagen bestaat uit het onderstel en de voorwagenkisthet onderstel komt geheel overeen met dat der overige voorwagensalleen de bergplaats voor twee kartetsen is weggelaten. De voorwagenkist is ongeveer van dezelfde afmetingen als bij de overige voorwagens, doch wordt van achteren gesloten door twee naar rechts en links openslaande deuren, welke echter alleen het bovenste gedeelte van de kist openen. ITet onderste gedeelte van den achterwand is vast, om bet uitval-

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 331