323 len van de kolen te beletten, doch kan in het middelste gedeelte voor de helft worden neergelaten, om het uitnemen der kolen gemak kelijker te maken. De kist heeft geene binnenverdeelingin den rechter en linker bovenhoek is echter een laadje aangebracht, waar van het eene dient tot berging van het hoefbeslaggereedschap en het andere tot berging van reservelunsspie en lunsriemoverigens dient de voorwagenkist tot het medevoeren van een voorraad kolen van ongeveer 100 KG. De achterwagen bestaat uit het onderstel, de bankschroef, den slijp steen, het ijzeren kistje, 2 gereedschapskisten, den ventilator, den vuurhaard en het beslag. Het onderstel wordt gevormd door de astwee radentwee binnen- en twee buiten berrieboomen en het beslag j as en raden zijn overeen komstig met die van den voorwagen. De binnenberrieboomen zijn van ijzerdoor aspannenasdekplaten en schroefbouten met moeren aan de as bevestigd. Zij loopen eerst evenwijdig en van achteren eenigszins naar elkander toe j daar worden zij door het staartbeslag met elkander verbonden, en zijn twee handvatsels en een oogbeslag met oogbout aangebracht van dezelfde constructie als bij de affuiten. De berrieboomen hebben aan de buitenzijde achter de as een ring en vóór de as een beugel voor het medevoeren van twee reserveassende beugels bestaan uit een onder- en bovenveerwaa.r- tusschen een jmessingstuk is geplaatst, dat eene uitholling heeft om den asarm te bevatteneene lunsdoor daartoe in veeren, as en messingstuk gemaakte doorboringen gestoken, belet het uitvallen van de as. De buitenberrieboomen zijn van ijzer en door daartegen geklon ken aspannen en asdekplaten met de as verbonden. De berrieboomen dragen gemeenschappelijk de beide gereedschaps kisten die in hoofdzaak het bovenstel van den achterwagen uitma- keu. De kisten slaan naar beneden open als die der munitie-voor wagens en bevatten elk twee laden boven elkanderwaarin de noodige smidsgereedschappen geborgen worden. Tusschen de beide kisten bevindt zich een ventilatorwaarvan het buitenwerk op de binnenberrieboomen rust en verder door middel van steunen aan de linker gereedschapskist bevestigd ishet scheprad draait om eene

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 332