A,-*. 7 325 ker binnen- en buiten berrieboom verbonden door een schroefbout met moer; over dezen bont zijn twaalf stangen ijzer geschoven door middel van een daaraan gesmeed oog. Achter bij den vuurhaard rusten deze stangen los in een beugel; zij dienen tot verbruiksvoor- raad voor den smid. Onder den voorwagen hangen dezelfde gereed schappen als bij de voorwagens der affuiten, terwijl onder den achter wagen nog eene noodhandspaak medegevoerd wordt. HET BERGMATERIEEL. Het geheel dient, even als het veldmaterieel, tot het schieten van granaten, granaatkartetsen en kartetsen en tot het werpen met eerst genoemd projectiel. a. De vuurmond. Deze is geheel naar dezelfde beginselen geconstrueerd als het veld kanon hij is echter aan één stuk gegoten. Uitwendig bestaat hij uit het achterste vierkante gedeelte, den overgangskegel en het conische lan- geveld. De tappen en tapborsten komen nu voor aan het langeveld. Om aan de richtas eene gelijke lengte te geven als bij het veldkanon, waar aan door de beproevingscommissie veel gewicht werd gehecht, is aan de monding een voorviziernok aangegoten, waarin eene moer is ge- sneden voor den schroeftap van den vizierkorrekTDe ziel komt in gedaante met die van het veldkanon overeen; de helling der even eens progressieve trekken komt bij de monding overeen met een spoed van lm,875 of 25 kalibers. De sluiting verschilt met die van het veldkanon alleen daarin, dat de eene arm van den hefboom buitenwaarts gebogen is om te be letten, dat hij bij de beweging stoot tegen de affuit. Alle afzonderlijke deelen, als sluitstukken, sluitschroeven, afsluit- platen en ringen, opzetten, enz., enz., zijn voor veld- en bergkanon volmaakt dezelfde. b. De affuit. De affuit weegt 164 KG. en bestaat uit eene as met toebehooren,

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 334