354 1 Luitenant-Kolonel, 1 Majoor, 3 Kapiteins. De Majoor en één der Kapiteins zijn in den regel met eenige bijzondere opdracht belast. Een der kapiteins kan zijn adjudant van den Commandant van het Leger. b. Topographische dienst. 1 Majoor of Luitenant-Kolonel, 1 Kapitein-adjunct, 6 Kapiteins, chefs der opnemingsbrigades. c. Territoriale indeeling. 4 Kapiteins, chefs der staven in de militaire afdeelingen op Java en ter Sumatra's- Westkust. De Kapiteins, chefs der staven in do militaire afdeelingen op Java en ter Sumatra's-Westkust en het personeel der Topographische dienst heb ben altijd bestaan. Door hunne indeeling bij den Greneralen staf werd niets veranderd in hun werkkring, en er kan dus geene sprake van zijn, dat door die indeeling voorzien ivercl in de bestaande behoefte. Blijft dus het Hoofdbureauuitmakende eene (YII°) afdeeling van het Departement van Oorlog. De chef van den Generalen staf is volgens hetzelfde Koninklijk besluit in het bijzonder belast: a. met dc behartiging der defensiebelangen van Java en de bintenbe zittingenwaaromtrent hij den Legercommandant voorlichting verschaft enzoo noodignieuwe voorstellen indient b. met de verzameling van gegevens op het gebied van geographie, statistiek en land- en volkenkunde van den Indischen archipel, voor mili taire doeleinden van gewicht c. met de regeling van troependislocatiën. Nopens alle voorstellen van organieken aard wint de Legercommandant het gevoelen van dien chef in. De eindvoorstellen daartoe worden dan ook bij de YII° afdeeling van het Departement van Oorlog opgemaakt. Al de legerbelangen, hier opgesomd, werden vroeger ook behandeld, en wel die, sub a. genoemd, bij de IYe afdeeling; die, sub b. en c. ver meld, bij de IIe afdeeling; en die van organieken aard bij die afdeeling van het Departement van Oorlog, waartoe het wapen of de dienst be hoorde, waarop de voorstellen betrekking hadden. De betrokken afdee lingen behandelden namelijk de zaken, die in den loop van tijd voor kwamen en onmiddelijk afdoening vereischten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 363