367 infanterie-officieren liet deelnemen, waardoor de herinnering levendig werd gemaakt aan de eenmaal, doch helaas tijdelijk bestaan hebbende Schietschool te Meester-Cornells. Het was onder den Generaal Whitton dat bij de organisatie der 2e Atjehsche expeditie eene gedrukte beschrij ving gedistribueerd werd van het berggeschut nieuw model, dat die ex peditie zoude vergezellen, zoodat ieder infanterieoffieier dat geschut kon leeren kennen. .Het was onder den Generaal De Neve, dat de Majoor der Artillerie Gude zijne verhandeling samenstelde betreffende de kogel baan van het bij dit leger in gebruik zijnde achterlaadgeweer klein kaliber. Het was eindelijk onder den tegenwoordigen. Legercommandant, dat twee Luitenants der Infanterie, instructeurs aan de Militaire school te Meester- Cornelis, eene. handleiding voor de artillerie-wetenschap [en wapenleer] ten behoeve van de élcves dier school samenstelden en aan de goed keuring van het Legerbestuur onderwierpen. Mag men geloof hechten aan de ter zake loopende geruchten, dan zoude het Legerbestuur besloten hebben, die handleiding den eersteling op dit gebied met met autori satie van het Departement van Oorlog in het licht te doen verschijnen. De reden waarom doet hier niets ter zake. Maar de helioefte aan zoodanige handleiding blijft bestaan. Niet alleen voor toekomstige, maar ook voor onze tegenwoordige officieren der In fanterie en Cavalerie. Het hier aangekondigde werk voldoet voor een gedeelte aan die be hoefte. En wij bevelen het daarom aan. Wie de schrijver is, weten wij allen. Wat van zijne hand komt, is degelijk. De voordracht is helder en duidelijk. Voor het gemak van den lezer zijn de figuren tusschen den tekst gedrukt, waardoor de studie minder vermoeiend wordt. Moge daarom dit boek in handen van vele infanterie- en cavalerieofficieren van ons leger komen. De prijs der drie reeds verschenen stukken zal in Indiê niet meer dan hoogstens f 6 kosten. Beginselen van de veldversterkingskunst, met 22 platen, door K. Eland, Majoor- Ingenieur. 4» omgewerkte druk. Te Breda ter stoomdrukkerij, van K. G. Oukoopvoor rekening van de Koninklijke Militaire Aca demie, 1879. Het hier aangekondigde werk van den tegenwoordigen Directeur der

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 376