388 graad van korporaal en sergeant voldoende blijken moeten geven, Het streven moet steeds zijn om het onderwijs voor de niet-Eu- ropeesclie élèves zóódanig uit te breiden, dat zij eerlang aan dat voor de Eiiropeesche kunnen deelnemen. Wij hebben hier daarom niet gepreciseerd wat het niet-Europeesche kader eigenlijk kennen moet, omdat wij daarover liever gedachtewisseling wenschen uit te lokken. Aan alle élèves wordt bovendien onderwijs gegeven in de bedie ning van het geschut, op kleine posten in gebruik, en van de brand spuit, benevens in het schermen en de gymnastiek. Twee malen 's weeks worden voor alle élèves voorlezingen of voor drachten gehouden, in het Maleisch en Hollaudsch, over onderwer pen, betrekking hebbende op het wezen en de handhaving der krijgs tucht, de verspreiding van goede militaire begrippen en deugden en alles, waardoor een goede militaire geest kan worden opgewekt. De richting van het onderwijs moet zooveel mogelijk practisch zijn. De élèves nemen deel aan parades, groote manoeuvres en militaire wandelingen. Hebben deze niet plaats, dan wordt dagelijks, behalve op zon- en algemeene feestdagen 1 uur theorie en 2 uur schoolonderwijs ge geven. Aan de exercitiën en andere practische oefeningen wordt dagelijks slechts zóó veel tijd besteed, als noodig is om de élèves tot degelijke en flinke instructeurs te vormen. Vooral moet veel zorg worden besteed aan de voorbereidende schietoefeningen en het schijfschieten. De inwendige dienst geschiedt, voor zooverre de bijzondere be stemming der Kaderschool eenige afwijking daarvan niet gebiedend noodzakelijk maaktovereenkomstig het reglement. De Afrikaansclie en Amboineesche élèves worden zoo veel mogelijk bij eene sectie in gedeeld en kunnendesverkiezendeaan de menage der Inlandsclie compagnie deelnemen. Van de meest geschikte élèves doen 4 kor poraals en 8 fuseliersélèvesde dienst van sergeant en korporaal. Overigens mag geene gelegenheid onbenut blijven om de élèves in het practische van de inwendige dienst te oefenen. De officieren en onderofficieren, zoo mede het geheele vaste kader der Kaderschool zijn vrijgesteld van garnizoensdiensten. De élèves betrek ken alleen op zon- en feestdagen de garnizoenswachten, waarvoor hoog stens gedeelte van de presente sterkte mag worden gecommandeerd. Het practisch en theoretisch onderwijs wordt gegeven door de

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 397