432 50 rijst, ik koffij peper 6 zout spek, 8 zout vleesch x kan azijn 1 arak, onderscheidene tijden in hetzelfde garnizoen plaats heeft, hebben wij de vastgestelde tractementen als het minimum bepaald, en vermecnen wij, dat het koloniale Gouvernement altoos de magt moet zijn toegekend, om naar den aard der omstandigheden temporaire toelagen te mogen accorderen. (2) 6°. Hoe zal de soldij worden voldaan Onze berekening is in zilveren muntspecie; daar het koper zoowel als het papier in de koloniën toevallige waarde bezit, is hetzelve ongeschikt om als basis te worden genomen. (3) Bij de bepaling der tractementen gelooven wijdat zoude belmoren te worden vastgestelddat de hoofdofficierendesverkiezendealhier te lande over een vierde, en de kapiteins en andere subalterne officieren overeen vijfde gedeelte hunner tractementen zouden kunnen beschikken, en dat gedeelte alhier te lande mogen doen ontvangen door derzelver gemag- tigden. (4) 7°. Zullen er in ieder etablissement rantsoenen worden verstrekt, EN ZOO JA, WELKE? Daar de conservatie van de Europeanen in die gewestenniet alleen voor het welzijn van de dienst en de zekerheid dor Oostersclie bezittingen van het hoogste belang is, maar tevens als object van oeconomie in aan merking moet komen, gelooven wij, dat de voormalige wijze, (5) om den soldaat zekere noodwendigheden te doen verstrekken, vooral moet worden geconserveerddaar zijn leven en gezondheid beiden voor een groot ge deelte van goed voedsel afhankelijk zijn. De verstrekkingen bestonden weleer voor iederen Europeschen onder officier of soldaat 's maandelijks in: T,'ir vadem brandhout, y> 1 'i 7? V D mitsgaders een half pond boter, welk artikel wij echter als minder nood zakelijk beschouwen; het overige schijnt ons noch voor vermindering noch verandering vatbaar te zijn. Daar de prijzen van al deze artikelen aan dagelijksche veranderingen onderhevig zijn, is het niet mogelijk, de juiste waarde der verstrekkin-

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 441