519 Aan onze militaire autoriteiten, die belast zijn of zullen worden met het nemen der proeven, raden wij aan, zich in het bezit te stellen van het boek van M. J. Slijm: „Elephants and their treatment in health and disease 't Is evenwel niet voor de eerste maal, dat in Indië olifanten beproefd worden voor het militair transportwezen. Bewoners van Benkoelen zullen het zich nog herinneren, dat daar olifanten aan wal werden gezet om tijdens de expeditie in de Ampat lawangnaar wij vermeenen, voor het transport gebruikt te worden. Zij hebbeu toen echter niet voldaan. Kan men bij het Departement van Oorlog nog nagaan waarom L. Het duel in het ontwerp Nederlandsch strafwetboek. Met belangstelling hebben we de diseussien gevolgd tusschen de Tweede Kamer en den Minister van Justitie over het ontwerp Nederlandsch straf wetboek, ten aanzien van het duel. Wordt het ontwerp aangenomen, dan zullen de lezers van dit tijdschrift zeker gaarne vernemen, welke plaats aan het duel zal worden gegund in de nieuwe strafwetgeving voor Nederlanden later natuurlijk ook voor lndië. Yoor het leger kan de aanneming der bepalingendie alsdan het tiveegevecht zullen beheerschen groote gevolgen hebben. Wij noemen slechts de instelling der eeregerich- ten en de herziening of de opheffing der instelling van de raden van onderzoekdie sedert twintig jaren bestaat en in menig opzicht groote gebreken heeft. Yoor het Indische leger kan de invoering der eerege- richten heilzaam werken, wanneer zij op de grondslagen der in het Duit- sche leger bestaande eeregerichten plaats heeft. Yoor het oogenblik laten wij het bij deze zeer algemeene opmerkingen en gaan wij over tot de vermelding van hetgeen in het boven genoemde ontwerp van het duel wordt gezegd. Wij geven eerst het ontwerp, zooals het in 1875 door de Staatscommissie aan den Koning werd ingediend. TITEL VI. Tweegevecht. Art. 168. Met hechtenis van hoogstens zes maanden wordt gestraft: 1° hij, die iemand tot een tweegevecht aanzet, indien daarop eene uit daging volgt;

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 528