561 aan de verwachting, die men van hen koesterde, en zij dientenge volge bij het corps kwartiermeesters zouden moeten worden overge plaatst. Verder zoude de geheele vernietiging van de kans der officieren kwartiermeester, om ooit eene goede carrière te maken, hoogstwaar schijnlijk zeer nadeelig terugwerken op het gehalte van het corps kwartiermeesters. De vooruitzichten bij dat corps zouden, bij de verwezenlijking der hier ontwikkelde denkbeeldentoch al niet schit terend wezen. Indien op dit oogenblik het corps administratie officieren moest worden gescheidenzoude er bij het gansche corps kwartiermeesters geen enkel hoofdofficier bestaan. Hoezeer het niet is aan te nemendat die toestand zoude worden bestendigd, indien het eenmaal tot eene scheiding kwam, zoo zou den toch hoogstens twee a drie Majoors-kwartiermeester kunnen worden aangewezen op 100 subalterne officieren Het behoeft niet te wor den gezegd, dat, indien geene redelijke vooruitzichten aan de kwar tiermeesters werden geopend, het nog moeilijker zoude worden, de vacatures aan te vullen. En toch heeft men voor de kwartiermees- Het is hier de plaats, aan te toonen hoezeer men bij het Nederlands clïe leger in de laatste tien a twaalf jaren de positie der kwartiermeesters en andere administrateurs heeft verbeterd en daardoor hoogere eischen kan stellen niet alleen aan de Intendanten, maar ook aan alle overige administratie-officieren. Het corps intendanten bestaat uit 1 Kolonel [kan zijn Generaal-Majoor], 2 Luite nants-Kolonel, 3 Majoors en 8 Kapiteins. Het corps kwartiermeesters telt 5 Majoors, 20 Kapiteins, 38 eerste en 21 tweede Luitenants. Dat der directeurs en magazijnmeesters bij de groote magazijnen van uitrusting te AmsterdamDelft en Woerden1 Luite nant-Kolonel, 2 Majoors en 2 Kapiteins. Het corps administrateurs van kleeding en wapening bestaat uit 6 Kapiteins en 9 eerste Luitenants. Dat van de hospitaal administrateurs uit 5 Kapiteins. Totaal 1 Kolonel, kan zijn Generaal. Majoor 3 Luitenants-Kolonel, 10 Majoors, 41 Kapiteins, 47 eerste Luitenants, 21 tweede samen 123 officieren, waarvan 14 hoofdofficier. Bij de 150 Indische administratie-officieren telt men slechts 1 Kolonel, 1 Lui tenant-Kolonel en 6 Majoors. 36

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 568