56$ tersvooral voor de zoogenaamde garnizoens-kwartienneesters bekwa me menschen noodig. Ook daarom zoude het niet raadzaam zijn, de kwartiermeesters geheel uit te sluiten van eene plaatsing bij de Intendance na daarvoor aan een intendance-cursus te zijn opgeleid. In afwachting van het voor de opleiding van 2en luitenant-inten dant aan de Koninklijke Militaire Academie te verkrijgen resultaat, zoude in de eerstvolgende tien jaren in de vacatures voor onderinten dant der 2e klasse kunnen worden voorzien door jaarlijks vier of vijf Kapiteins of Luitenants-kwartiermeester of Luitenants van de verschillende wapens naar Nederland te detacheeren om het onderwijs bij den intendance-cursus te volgenen hen, zoo noodig, vooraf in de gelegenheid te stellenzich, hetzij in Nederlandhetzij in Indie, voor het toelatingsexamen te bekwamen. W. Sedert vernemen wij, dat bij Koninklijk besluit van 7 September van dit jaar' is bepaald, dat de cursus voor de Intendance bij de He afdeeling der Krijgsschool blijft en twee jaren duurt. Jaarlijks wordt door den Minister van Oorlog het aantal officieren bepaald, dat tot dien cursus kan worden toegelaten. Van dien cursus mogen ook gebruik maken officieren van de landmacht in Ned-lndie onder zoodanige bepa lingen als door den Koning reeds zijn of bij nader besluit zullen worden vastgesteld. De eischen voor de toelating tot dien cursus zijn voor het Nederlandsche leger o. m. dat de officier minstens vier jaren als zoodanig moet hebben gediend, met zijn eigen dienstvak of wapen grondig bekend is en voldoende blijken van practische bedreven heid heeft gegeven. Het toelatingsexamen wordt in de maand Juni of Juli afgenomen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 569